Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél a duplázás...

Felvételinél a duplázás általában előnyös vagy hátrányos? Aki ezt hasznalta elmondana a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

En úgy tervezem h az érettséginél magyarbol es angolbol dupláznék, mert ebbol a ket targybol vagyok 5-os a tobbibol mind rosszabb jegyeim vannak, továbba felek h a tobbi tantargybol nem fogok tudni normalisan leerettsegizni (tori meg hagyjan de matekbol es term.tudomanyokbol hulye vok).

Kommunikácios szakra szeretnek menni es hosszu tavon ujsagirokent vagx a mediaban dolgoznek.

Eppen ezert ugy tervezem hogy magyarbol emeltet tennek, angolbol pedig mar megvan a felsofoku nyelvvizsgam es igy 90 pontot szednek ossze a tobbletpontoknal es a magxart meg az angol jol megcsinalnam es azokat duplaznam akkor lenne eselxem tovabbtanulni.



2015. nov. 4. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy én tudom rosszul, de ha angolból emelt érettségit akarsz beszámíttatni, akkor a nyelvvizsgádat nem "viheted" pluszba. Nemrég mondta nekem valaki, mert én is angolból szeretnék érettségit, és van belőle nyelvvizsgám is. De így a kettő együtt nem működik.
2015. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kicsit utána néztem, és csak arról van szó, hogy vagy az emeltért kapsz pontot vagy a nyelvvizsgáért: [link]
2015. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy nem figyelek rendesen. Most látom magyarból emelt, angolból (gondolom közép) és egy emelt+nyelvvizsgát viszel plusz pontnak. Ez szerintem tök jó.

Amúgy én sem gondolkodom abban, hogy a régi eredményeim vigyem, akkor még nem tudtam, mit is akarok kezdeni, és bár nem lettek olyan rossz eredményeim, az új emelt érettségivel biztosan jobban járok majd. Konkrétan így készülni pedig sokkal könnyebb szerintem, mint feldarabolódni a tantárgyak között.

2015. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előnyös, ha a két felvételi tárgyból jobb vagy, mint a többiből, és hátrányos, ha nem. Ezt csak te tudod megmondani. A mi tanáraink ijesztgettek minket a duplázással, mert szerintük többnyire úgy rosszabb pont jön ki a tanulók körében. Viszont én, meg több ismerősöm is jobban járt duplázással. Egyébként nem kell előre eldönteni, automatikusan a jobban számolják.
2015. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szoval ezt majd az erettsegi eredmenyek megtudasa utan tudok donteni ugye?

Magyarul kiszamolom az osszpontomat a normalis es a duplazos modszerrel egyarant es amelyikkel magassabb pont jon ki azt valasztom?

(Vagy a gep automatikusan azt valasztja?)

2015. nov. 4. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell választanod. Megadod az összes adatodat, és a felvételi rendszer automatikusan a neked előnyösebbet fogja választani. Neked emiatt aggódnod nem kell.
2015. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!