Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogorvosnak tanulok, érdemes...

Fogorvosnak tanulok, érdemes felvennem a diákhitelt?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: harmadik évem taposom már (ha felvenném, 5 félévre kellene), de szüleim egyre kevésbé tudnak támogatni, sokszor élelmiszerre sem telik, tusfürdő és tampon vásárlása is néha nehézkes már. Ruhára nem költök, ha bulizok, akkor is mindig kihozom pár száz forintból. Egyre inkább fontolgatom, hogy felvenném a diákhitelt, fogorvosként - elvileg - keresnék úgy, hogy vissza tudjam fizetni könnyen. De! A gond velem és a gondolkodásommal van. Én még leragadtam ott, hogy hitellel kezdeni az életet nem túl jó, azonkívül egyetem után mindenképpen fel kell vennem 5 millió körül alsó hangon, mert praxist venni kerül ennyibe legalább. Na és főleg ez a része aggaszt. Érdekelne mások véleménye, és elsősorban tapasztalat, hogy ér e ez az egész ennyit, vagy itt kell hagynom az egyetemet? Munka nem igen jöhet szóba egyelőre, egyrészről mert vidéki vagyok, tehát a kínálat itt eléggé redukált, másrészről heti 20 óra munka már nem férne bele a kötött órarendem és a tanulás miatt. Suli rovására nem mehet a munka.
2015. nov. 4. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem venném fel. Ahogy nem is vettem fel. Délután és este dolgoztam meg hétvégéken. Nem bántam meg. Akármit hozhat az élet és legalább hitelem nincs. Inkább csúsztam egy fél évet, de nincs hitelem. Nem fogorvosnak tanultam, de ez részletkérdés is,szerintem.
2015. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

lassan a felenel vagy... ott ne hagyd

szerintem vegyel fel. ha mondjuk felveszel 100ezret,és minden hónapban spórolsz, szóval tényleg szuksegesre koltod akkor kitarthat nyárig. akkor meg dolgozz ezerrel, hogy negyedevre maradjon

de ha biztos vagy benne, hogy képes vagy elvégezni, akkor vedd fel. fogorvoskent vissza fogod tudni fizetni. amúgy is alacsony a torlesztoje. vagy majd kimesz kulfoldre, ahol egy honap alatt vissza tudod törleszteni..

de ha bizonytalan vagy, szóval nehezen megy az egyetem vagy csusztal is mar, akkor gondold meg. ismerek olyat aki elég sok hitelt felhalmozott, végül nem lett meg a diplomaja és mimimalberbol nyogi a hitelt

2015. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!