Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes friss vagy 1-2 éves...

Érdemes friss vagy 1-2 éves munkatapasztalat után kimenni Németországba fogorvosnak? Lehet munkát találni?

Figyelt kérdés

Nincs nagy vagyonunk, gazdag ismerős sincs...

Így nem tudok praxist nyitni, alkalmazottként meg 300-800 között keresnek általában a kezdők.

Érdemes kimenni vagy itthon találjak egy minél jobban fizetett helyet?


Néztem német oldalakon az átlagfizetéseket, és 130 ezer euró/év volt az átlag!

Én még akkor is kimennék, ha az átlag alatt keresnék!

Lehet, hogy drágább a megélhetés és az albérlet is elvisz egy nagyvárosban 1000-1500 eurót, de ha ezeket mind levonom, akkor is meg kell maradnia havi 7-8 ezer eurónak legalább!


Sok esély van kint munkát találni?

Hogyan fogjak neki a keresésnek?


(Közvetítő által nem akarok kimenni, sokszor lehúzás. Érdemes kiautózni és kiköltözni 1-2 hónapra, ami alatt járom a rendelőket és munka után érdeklődök önéletrajzzal? Vagy egy kinti állásközvetítőhöz fordulnék!)


Jelenleg csak középszinten beszélek németül, de még fiatal vagyok, van még 4 évem az orvosin. Ez alatt meg tudnék tanulni társalgási szinten, illetve akkor a szakmai dolgokat is tanulnám!


Van értelme? Ti mit tennétek?


(Nem maradnék kint, csak 5-7 évig kb, amíg összegyűjtenék egy házra meg egy praxisra való összeget "80-120 millió ft")

Ha havi 5 ezret félre tudnék tenni ( a 10 ezres fizuból), akkor 5 év alatt meglenne ez az összeg!


2015. máj. 6. 22:27
 1/1 anonim válasza:
Szerintem nagyon erdemes kijonni, viszont fogorvoshoz anyanyelvi szinten kell tudnod nemetul hogy akarhova fel is vegyenek, egy kozepfoku nyelvtudasal felvesznek esetleg asszisztensnek. A munkakozvetitot semmifele keppen nem ajanlom, inkabb neten keresztul nezz valamit es online vagy szemelyesen az oneletrajzodat elkuldenki/elvinni. Az ilyen nagyvárosokat mint Berlin vagy Nürnberg azokat nem ajanlom mert lehet hogy kapsz egy eleg tetszetos fizut de dragabbak az lakasok, az elelmiszer es munkahelyet talalni is nehezebb.. Augsburgot, Münchent vagy Landsberget ajanlanam..:):D
2015. máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!