Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogyha csaladi...

Igaz az, hogyha csaladi tamogatási papírral rendelkezem, akkor a felvételin a többletpontoknál kaphatok +40 pontot?

Figyelt kérdés

Iden fogok erettsegizni. A helyzet az, hogy anno en eleg keson kezdtem el beszelni (olyan 4-5 evesen), ezaltal meg az altalanos iskola elott kimutattak azt, hogy szovegertesi es figyelemzavarom van, valamint enyhe diszlexiaban is szenvedek.

Ezaltal alt isiben vegig fejlesztesre jartam, am ennek ellener felvettek engem egy neves gim matekszakjara, mert eleg jo logikam es realitasom van. Ugyan mar "elmultak" ezek a gondok, de ennek ellenere a szuleim meg mindig kapjak a csaladi tamogatasi papirt, amely kozepiskolaig tart. Tovabba azt is hallottam h ezzel lehet majd kerni plusz idot az erettsegin valamint a felvetelin is adnak erte 40 pontot.

Nos a tervem az h mernok legyek, eppen ezert ugy tervezem h az erettsegin a valasztott tantargyam fizika legyen, valamint matekbol emelteznek (azert csak matekbol mert a fizika emelten baromi nehez).

Ha a matek emeltem sikerul, akkor 50 tobbletpontom mar van.

Ezenkivul a 3 ev alatt nagynehezen de sikerult szereznem egy kozeofokut angolbol, ez igy 78 pont. Ahhoz h meglegyen a maximalis tobbletpont, meg 22-tot kene szereznem. Ezt msx meg egy nyelvvizsgaval tudnam megtenni csak egyik nyelvbol se vagyok olyan szinten h angolbol felsot vagy nemetbol kozepet tegyek.

Am hallottam h belelehet szamitani a csaladkedvezmeny papirt is, ami jol jonne mert akkor maximalis lenne a tobbletpontom ami sokat szamitana!

Aki hasonlo cipobe jart, tudna segiteni nekem?

Jol jonnenek a tanacsok!

Elore is koszi!



2015. nov. 4. 22:35
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Konkrétan mit takar a "családkedvezmény papír"? Ha elmúlt a diszlexiád és nincs érvényes szakvéleményed, akkor nem jár kedvezmény az érettségin.
2015. nov. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ugyan mar nincs problemam, de kulonbozo torvenyek szerint amig kozepiskolas vagyok, addig az allamnak koteles kiadni ezt alapot, ennek koszonhetoen ingyen utazhatok BKK-n valamint tobb kedvezmenyben is reszelok (kaja, mozijegy, stb...)

Eppen ezert ha ugyvan akkor felvetelikent mindenkepp beadnam ezt, jol jonne az a 40 pont! :D

2015. nov. 5. 07:44
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Ne haragudj, de amíg egy értelmes mondatban nem tudod leírni, hogy mi az, amit kapsz, addig ember nincs, aki megmondja, hogy jogosult vagy-e többletpontra, vagy sem.

Előnybe részesítés jogcímen ját 40 többletpont a hátrányos helyzetű/fogyatékos tanulóknak. Feltételezem, te az utóbbi vagy.

2015. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az! XDD

De igen a fogyatekossag miatt ha erre gondolsz. Igen erre akartam kijukadni!!

2015. nov. 5. 09:56
 5/9 anonim ***** válasza:
majd a zárthelyiken is benyújtod a fogyipapírt?
2015. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces -.-
2015. nov. 5. 14:21
 7/9 anonim ***** válasza:

nem vicces, konkrétan egyetem látni, ki kapott +40 pontot nem tanulmányi teljesítményre. le is szakadozott mindkét mozgássérült kolléga.


félreértés ne essék, nem szeretnék sajnálni támogatást a rászorulóktól, kapjon tanszert, bérletet, magas szociális támogatást, de milyen alapon kap tanulmányi pontot felvételinél? te eseted ugyanez. midn ahogy azt sem értem, hogy a sportteljesítménynek mi köze egy felvételihez, ha egész más területről van szó.


de mindegy, te tudod. ha nem tudsz enélkül bejutni, az rég rossz, mert bejutni a legkönnyebb.


ráadásul ha elmúlt ez a gondod, mit képzelsz magadról, hogy be akarod zsebelni a kamufogyipontokat? na mindegy.

2015. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egyetemen*
2015. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha fogyatékos vagy, kapsz 40 pontot. Ezzel együtt a magyar érettségire erősen gyúrjál rá, mert a fogalmazási készséged katasztrofális, és a helyesírásoddal is komoly problémák vannak. A kérdés olvasása óta próbálom megfejteni, hogy vajon mit takar a te értelmezésedben az, hogy realitásod van :)
2015. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!