Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, a vizsgaidőszakb...

Egyetemisták, a vizsgaidőszakban tényleg muszáj éjjeleket áttanulni ahhoz, hogy sikeresen levizsgázhasson az ember?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek egyetemista, és inkább év közben szeretnék tanulni, sokkal jobban megy a tanulás, ha az anyagot fokozatosan tanulom, mintha egyszerre kellene nagyobb mennyiségűt megtanulni. Viszont szinte minden egyetemista az át tanult éjjelekről, és 24-36 órás ébrenlétekről számolt be vizsgaidőszakban, ami elég ijesztőnek hangzik így elsőre.


Nyilván attól is függ ez a dolog, hogy milyen nehézségű az egyetem és a kar amire az illető jár, csak kíváncsiságból: Valóban annyi a tananyag, hogy évközbeni fokozatos tanulással, illetve a vizsgaidőszakban a "nappali" tanulással sem lehet megtanulni?


2015. nov. 10. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj előre, csakis rajtad áll, hogy tanulsz, te osztod be magadnak. A legtöbben azért tanulnak éjjel, mert vagy utolsó pillanatra hagyták a tanulást és kifutottak az időből, vagy sokan szeretik a csöndet, a nyugalmat, akkor van rá idejük, én például mindig sokáig aludtam, átlag 11-12-kor ébredtem, húztam az időt, így mindig éjszakába nyúlóan tanultam. Soha nem szabad utolsó pillanatra hagyni a tanulást, már rájöttem, minden előadás után otthon le kell írni a jegyzeteket, átnézni, utánanézni, amit nem értesz és akkor nem lehet baj.
2015. nov. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%

Ha komoly szakra mész, ahol tényleg van követelmény (nem ilyen bölcsész félékre gondolok) akkor bizony éjjel-nappal tanulni kell. És nem azért, mert rosszul osztod be az időt, vagy mert inkább nappal pihensz, hanem egyszerűen azért, mert mikor bekerülsz az egyetemre, meglátod, hogy rohadtul kevés idő lesz, és ahhoz képest baromi sok a tananyag. Ergo vagy alszol vagy tanulsz.


Ha ezt sikerül megtanulnod és belejönnöd, akkor jó tanuló leszel, ha nem, akkor viszont hamar kibuksz.

2015. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Soha nem tanultam éjszaka, pedig orvosit végeztem meglehetősen jó eredménnyel. Nyilván valamennyire azért a képességeidtől is függ, hisz van, aki könnyebben tanul és van, aki nehezebben. De szerintem normális időbeosztással még annak sem kell éjszakáznia, aki lassabban tanul.

És mielőtt megkérded: nem, a szórakozásról sem kell lemondanod:D

2015. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!