Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valahol olyan pszichológia...

Van valahol olyan pszichológiai vizsgálat, ahol azt nézek, hogy akár lelkileg akár karakterileg vagy éppen szellemi képességileg milyen szakmára lenne az ember a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2015. okt. 9. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legalapabb személyiségteszt típus. Min. a 72-est érdemes kitölteni. Sokat ne gondolkodj rajta, nincs jó vagy rossz válasz, csak légy őszinte és spontán, mikor kitöltöd. A személyiségtípus jellemzésében éppúgy lesz szó az ajánlott karrier lehetőségekről, mint magánéletről, szórakozásról, gyengeségekről és erősségekről. Nagyon hasznos tudni, hogy ki-milyen csoportba tartozik. Megkönnyíti a kommunikációt is.


[link]

2015. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Régebben voltak ilyenek, hogy pályaválasztási tanácsadó intézet, csak mindent összekutyultak. Most valami POK-ok vannak (Pedagógiai Oktatási Központ), próbáld azt megkeresni, illetve a Nevelési Tanácsadót, amit ma szintén nem így hívnak, hanem Pedagógiai Szakszolgálat. A felvi.hu-n van ilyen teszt, csak regisztrálni kell.. [link]
2015. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,de én konkrét vizsgálatokra gondoltam,amit szakember végez.Sok internetes tesztet kitöltöttem,amin művész,író és hasonló pályák jöttek ki,pedig ezekhez se szerintem,se a környezetem szerint sincs semmi közöm.

Így a 12. tanév közepén már eléggé el vagyok keseredve,hogy gyakorlatilag semmilyen jövőkép nincs előttem.

2015. okt. 9. 18:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen városban keresel konkrét segítséget?
2015. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Somogyban lakom,de Pest,Székesfehérvár,Kaposvár vagy más nem 250 km-re lévő városok is szóba jöhetnek.
2015. okt. 9. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!