Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok szóban felelni?

Figyelt kérdés
Ha olyan tantárgyról van szó, ami konkrétabb mint pl. a matek és csak meg kell oldanom egy feladatot, azzal semmi bajom nincsen viszont az ilyen "beszélgetős", "mesélős" dolgok mint például az idegen nyelvek egyszerűen nem mennek. Hiába tanulok, bár nyilván egész, folyamatos szövegeket nem lehet szó szerint megtanulni, egyszerűen nem megy. Nem arról van szó, hogy ha felszólítanak akkor minden kiszáll a fejemből és nem jut semmi az eszembe. Mindre emlékszem, amit megtanultam csak nem tudom elmondani. Minden bajom lesz, izgulok, izzadok, szédülök és egyszerűen képtelen vagyok megszólalni...Ha meg mégis sikerül, akkor is csak az jár a fejemben, hogy csak legyen már vége és szabaduljak. Rosszabb esetben sírok...Nem a "közönség" zavar, az osztálytársaim, ha a tanárral lennék kettesben akkor sem menne illetve nem is a tanár személyével van problémám, ez senkivel nem működne, valamint nem is a feleléstől félek, hogy úristen erre most egy jegyet fogok kapni. Ezzel lehet-e kezdeni bármit is?
2015. nov. 11. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Van az iskolában iskolapszichológus? Ha igen, meleg szívvel ajánlom, hogy keresd fel, sokat segíthet abban, hogy leküzdd ezt az akadályt :) Akár beszélgetéssel, akár stratégiák tanításával.
2015. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nincsen.
2015. nov. 11. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!