Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli vizsga előtt álllok...

Szóbeli vizsga előtt álllok (érettségi) és nem szeretek szóban felelni. Mik a jó tanácsok ilyen esetben? Nehéz amúgy?

Figyelt kérdés
Mondták hogy történelemnél lesz atlasz meg forrás szóval össze lehet hozni. Magyarnál elvileg a művekről kell beszélni meg pár szó a költőről. Nektek hogy ment? 18/F
2010. jún. 9. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi. Én ugyan 5 éve érettségiztem, de azért sokat nem hiszem, hogy változott volna. Lesz felkészülési idő, az alatt szépen összeszeded, hogy mit akarsz elmondani, leírod a kis lapodra, és ha felelésnél nem megy, akkor bele tudsz nézni majd. Mi is megkaptuk a forrást meg az atlaszt, irodalomnál meg - ha olyat húztunk - akkor a művet is. Én pl. egy könyvet húztam, és odarakták elém a könyvet (ami jó volt, mert nem olvastam, de így ötöst kaptam belőle). Szóval ne aggódj, menni fog.
2010. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Belegondolok hogy felelés közben mutogassak térképen meg elfelejtek dolgokat és beégek már most rosszul vagyok tőle.

És az a gond hogy majdnem négyes lett a törim így bele kellene húzni. Tanulok-tanulok de egyszerűen másnap nem bírom visszamondani:( Jöhetnek még tapasztalatok:)

2010. jún. 9. 14:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Most ez olyan, ha olyat húzol amit tudsz akkor könnyű lesz.:) Az a lényeg, hogy add elő magad, én törin spec olyat húztam ki amit át se néztem, de a források és térkép segítségével egész jó lett. Normális ha így érzed, ha majd oda kerülsz akkor hidd el, hogy fogsz tudni majd beszélni.:)
2010. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!