Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kiiratkozással...

Egyetemi kiiratkozással kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés
Elég fontos kérdéssel fordulnék hozzátok, remélem tudtok nekem segíteni. Egyetemen tanulok, szeptemberben kezdtem a 3. félévemet. Államilag finanszírozott képzésen vagyok. Mikor beiratkoztam, már nekem is alá kellett írnom a hallgatói szerződést. Már a második félévben rájöttem hogy nem akarom ezt a szakot folytatni, de nem volt lehetőségem a kiiratkozásra bizonyos okok miatt. Most eldöntöttem, hogy otthagyom. Azt tudom hogy vissza kell fizetnem a tandíjat, csak azt nem tudom hogy a teljes összeget vagy az 50%-ot. Illetve mennyi időt hagynak erre? Azonnal vissza kell fizetni? Azt az összeget kell visszafizetnem, ami akkor volt a tandíj mikor beiratkoztam? (Ugyebár ez változott azóta, magasabb lett) TO-n adnak papírt amit ki kell töltenem vagy nekem kell letöltenem valahonnan? Mennyi idő, míg megszűnik a jogviszony? Ezt a félévet még befejezem, de a következőre már nem iratkozok be. Mikor indítsam el a kiiratkozást?
2015. nov. 12. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel a tanulmányi osztályt az a legbiztosabb és mindent elmondanak.
2015. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam rá, csak nagyon nehezen lehet őket elérni. Szinte soha nem veszik fel. Személyesen meg félek bemenni, mert eléggé lekezelőek, meg nem túl segítőkészek. De Valószínűleg megpróbálom őket felhívni, hátha sikerem lesz.
2015. nov. 12. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok,Nálunk is nagyon bunkók,ezért szoktam én is felhívni őket!
2015. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es,Egyébként milyen szakot fogsz otthagyni,azt megkérdezhetem?
2015. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Óvodapedagógusnak tanulok. A gyerekeket nagyon szeretem azért gondoltam erre, de időközben rájöttem nincs meg bennem az az elhivatottság ami kellene ehhez a szakmához. Már csak azért csinálom, mert muszáj. Belefáradtam. Ez a félévem katasztrófa
2015. nov. 12. 20:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Kigondoltad már,hogy mihez fogsz kezdeni,ha ezt otthagytad?Én is jártam már így,ha tényleg nem menne,akkor ott kell hagyni és nem vesztegetni vele az idődet.
2015. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy tényleg azt érzem telik az idő feleslegesen. Először is melózok hogy vissza fizessem a tandíjat és utána szerintem OKJ-s tanfolyamot nézek. Alapból egyetemre sem azért mentem mert annyira akartam, hanem, mert a tanárok küldtek. Eddig mindig befolyásoltak és most bánhatom, de ezen változtatni fogok.
2015. nov. 12. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok,Más szak nem érdekel,csak okj?Mi az érdeklődési köröd?
2015. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!