Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi akkor a diákhitel...

Mennyi akkor a diákhitel törlesztésem?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy 750 ezer Ft diákhitelt vettem fel, erre + évenkénti kamat csatlakozott. Így mostani egyenlegem 775 ezer Ft. Ezzel rendben is vagyok, hiszen értem.


De mikor hitelkalkulátorral számoltam ki a diákhitelemet, akkor a végtörlesztés egymillió felett jött ki!


Most az lenne a kérdésem,hogy mennyi is lenne végtörlesztés? Ez a 775 ezer vagy az egymilliós? Nem értem igazából a kamatot!


Valaki eltudná magyarázni, hogy akkor mi az aktuális, lehet én nyomkodtam el valamit a kalkulátorral! (óriái zűrzavar a fejben)



2015. nov. 16. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha most egyben befizeted, akkor 775ezer. De gondolom van valami turelmi ido, aztan reszletekben kezded fizetni... Mire vegzel vele, 1millio felett fizettel. Nekem tobb evre realisan hangzik, remelhetoleg a kamatokon nem emelnek idokozben.
2015. nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annak a kifejezésnek nézz utána, hogy kamatos kamat.
2015. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyit kell visszafizetni, amennyi a tartozásod. A Diákhitel esetén nincs külön díja a végtörlesztésnek, szerződésbontásnak, stb. Ha a mai napon úgy döntesz, hogy visszafizeted a teljes tartozásod, akkor megnézed a [link] oldalon a mai egyenleged, és azt átutalod, és vissza is fizettél mindent.


Nem tudom, hogy a 775 ezer forint honnan jön, te számoltad-e ki, vagy konkrétan ennyi az egyenleged hivatalosan. Nekem kevésnek tűnik így elsőre a 25 ezer forint kamat 750 ezer forintra, bár nyilván attól függ, mennyi ideje vetted fel az összegeket. (Kb. 7-8 hónap alatt kamatozik ennyit a jelenlegi kamatokkal a DH. Nyilván nem egy összegben vetted fel, szóval ez a fél év csak fiktív idő lehet.)


A kalkulátor tájékoztató jellegű, nem érdemes rá alapozni egy meglévő hitelnél. Változnak a kamatok is az évek során (bár az utóbbi időben csak csökkentek). Mindig a te személyre szabott, hivatalos egyenlegedet kell alapul venni.

2015. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Talán reálisabbnak tűnik az,ha felhívom a központot és konkrétan megkérdezem!
2015. nov. 17. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!