Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel szerződés felbontása...

Diákhitel szerződés felbontása után mi történik?

Figyelt kérdés

A diákhitelesek felbontották a szerződésem, így 1 összegben kéne kifizetnem az összes eddigi tartozásom.

Írtam nekik ez ügyben, de csak annyi volt a válasz (röviden), hogy ők nem tehetnek semmi.


Nagyjából tudom, hogy mi a menete, tehát nem az érdekel, hanem hogy ha valaki nem tudja 1 összegben a tartozást kifizetni, akkor mi van?


Tudom, nav, meg végrehajtó, meg stb.

De, ha nincs semmim, akkor mi történik?


Nincs bejelentett munkám, hisz még tanulok.

Nincs lakásom, házam, nyaralóm, autóm, semmim.


Volt már valaki hasonló helyzetben?


(a bunkó megjegyzések nem kellenek, okkal vettem fel a hitelt, és tényleg nem tudom kifizetni egyben az összeget, nem csak kamuzok egy kacsalábon forgó kastélyban)


2015. nov. 8. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A sok előre védekezős nyafi helyett leírhattad volna, hogy pontosan miért bontották fel a szerződésed.

Mennyit vettél fel, diákhitel1 vagy 2, milyen feltételekkel, mikor, hány éves vagy, stb.

Máris sokkal többet tudnánk.. :)

2015. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Bármennyire hihetetlen, de amilyen adatokra kíváncsi vagy, SEMMI tekintetben nem befolyásol semmit.


De azért leírom:


24 éves lány vagyok. Nem egyből az érettségi után kezdtem egyetemre járni az anyagiak miatt.

Majd lett rész munkaidős állásom (feketén, a mai napig), így tudtam jelentkezni az orvos egyetemre.

Sajnos fel kellett vennem a diákhitel 1-et (államilag támogatottan tanulok).



Viszont mivel albérletben lakom, van bőven kiadásom, így nem nagyon van időm tanulni, ezért semmilyen extra pénzre nem számíthatok az egyetem részéről.


Szüleim sajnos már nem élnek, így semmiben nem tudok még rájuk sem hagyatkozni.


Egy ismerősömhöz jelentkeztem be állandóra édesapám halála után.


A kezdetektől a legnagyobb összeget vettem fel.


Idén kezdtem a 4. évemet az egyetemen.


Az állandó lakcímemet kellett változtatnom (ismerősöm külföldre költözött), de nem tudtam időben bejelenteni a diákhiteleseknek, így jött egy levél, hogy egy összegben ki kell fizetnem az összes eddigi pénzt, mivel megszegtem a szerződést.


(ami igaz is, mert többek között ez is szerződés felbontással jár, de nem figyeltem a határ időkre)


Írtam nekik levelet, de ennyi volt a válasz a többi sallang mellett: "...nincs méltányosság gyakorlására feljogosító jogkörünk..."


És ennyi.


Ezzel sem lettünk okosabbak, mert ugye itt van feketén-fehéren, hogy a kérelmem elutasították.


Nem hiszem, hogy a bíróságot, a végrehajtót, vagy fogalmam sincs, hogy kit, befolyásolnának a fenti adatok.


Plusz az ég világon semmi pénzem nincs ügyvédre meg semmi hasonlóra.


És ilyenkor jön az a kérdés amit a kezdet kezdetén feltettem.

2015. nov. 8. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de azért nekem kicsit hihetetlennek tűnik a sztorid. Régebben hallottam egy interjút a központ vezetőjével, és ott mondta, hogy a nem fizető ügyfelekkel próbálnak egyeztetni előbb, hogy törlesszek inkább, próbálják elkerülni a szerződés felmondását. Neked meg ugye még tart a jogviszonyod, tehát nem még törlesztened sem. És egy ilyen apróság (lakcímváltoztatás nem bejelentése) miatt felmondják a szerződést?

Még azt tudom neked mondani, hogy nézd meg a határozatot, ott biztosan le van írva milyen jogorvoslatra van lehetőség.

2015. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a diákhitel oldalát, láthatod a tényt.

zerződés felmondását eredményezhetik a következők:


ha a hitelfelvevő több mint 12 hónapnyi részletfizetési törlesztéssel adós marad, feltéve, hogy a hitelfelvevő e tartozását a Diákhitel szervezet írásbeli felszólításában foglalt határidőben nem teljesíti,

ha jogosulatlanul vette igénybe a Diákhitelt,

súlyos szerződésszegés esetén (pl. névváltozás vagy állandó lakcím változás bejelentésének elmulasztása)

2015. nov. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De akkor azon van a hangsúly, hogy felmond"hatja", tehát nem az a cél, hogyha valaki mondjuk egy hónapja változtatta meg a lakcímét és nem jelentette be, akkor egyből mondják fel a szerződést, mert igencsak kétséges a központ viszontlátja a pénzét, plusz a céggel szembeni bizalmat is aláshatja.

Szóval szerintem valami más a háttérben

2015. nov. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felmondhatja, az igaz azonban pont a súlyos hibát szegte meg.

Ha meg itt marad Mo-n előbb utóbb úgy is behajtják a tripláját. Elég 1 munkahely...

2015. nov. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy ha...

Hanem itt van a kezemben az a papír, hogy felmondták a szerződésem.

Nincs lehetőség semmilyen felebezésre meg semmire, annyi van írva, hogy 8 napon belül rendezzem a tartozásom 1 összegben.

Írtam a panaszkezelési részlegnek, mindent részletesen leírtam, amire kaptam egy választ olyan tárggyal, hogy: "Méltányossági kérelem elutasítása."


Egy csomó hivatalos szöveggel és törvénnyel és paragrafussal, plusz azzal az "indokkal", hogy nincs méltányosság gyakorlására feljogosító jogkörük.


De nem ez itt a lényeg.

Nem kitaláció, nem hazudok, ilyennek az ember miért viccelne?


Azt tudom, hogy ha lesz normális bejelentett munkám akkor a 33%-át vagy akár az 50%-át is levonhatják, de addig?

Ezt nem tudom.

Egyszer csak becsenget a rendőrség, és lecsuknak X évig?

2015. nov. 9. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!