Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi linken olvasható, ELTE-ről szóló cikkről és a hozzá írt kommentekről?

Figyelt kérdés

Link: [link]


Az első rá érkezett komment:

"Annyira feleslegesen tartja el az állam ezt a sok semmirekellő bölcsészt az én adómból.. ..a versenyszférában éhenhalnának mégis KÖVETELIK a nettó 147.000 Ft-os prémium segélyük megemelését.. ..szánalmas!!"


Nem provokálni akarok, hanem a téma engem is érint. Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. nov. 20. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak a bölcsészeknél van ez az aránytalanság. Amúgy nekem semmi bajom a bölcsészekkel (egyszer valamikor még az is szeretnék lenni), de valóban vannak olyan szakok, amelyek teljesen feleslegesek. Bár most többet is megszüntettek. Felőlem felemelhetnék az egyetemi tanárok fizetését, de előbb jó lenne pl. az egészségügy anyagi helyzetét rendezni. Persze, nyilván minden szentnek maga felé hajlik a keze, de szerintem az orvosok és ápolók, és a többi egészségügyi személyzet bérének rendezése most égetőbb kérdés, mint az egyetemi oktatóké.

Mondjuk igazából mindkettő fontos, inkább a parlamenti képviselők bérét kéne csökkenteni, máris lenne forrás mindkettőre. :)

2015. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint az "én adómból" szöveget általában a minimálbéresek szeretik hangoztatni. Én teljes mértékben egyetértek azzal, hogy emeljék az egyetemi oktatók bérét.
2015. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem tényleg szégyen, ha ennyit keres egy egyetemi tanár. Az adós dumával ne foglalkozz, mert a legtöbb bölcsésztudományi diplomával igenis el lehet helyezkedni és igény van rájuk, pláne, hogy a röghöz kötéssel visszafizeted majd a képzésed árát az adódból... Csak egyszerűbb nevetni a mekis vicceken, mint mondjuk megnézni, hogy miket is lehet tanulni a BTKn a szabad bölcsészeten túl.
2015. nov. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!