Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvszakról hogyan lehet...

Nyelvszakról hogyan lehet nemzetközi tanulmányok mesterképzésre jelentkezni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem teljesen számítják be az itt szerzett krediteket. De akkor milyen tárgyakat kellene még pluszban teljesítenem? Neten nem találtam a választ, a TO-ra meg nálunk teljesen felesleges bemenni, mindenre azt a válasz,hogy nem tudják.


De köszönöm előre is, ha itt segít valaki! :)


2015. nov. 20. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

"11. A mesterképzésbe való felvétel feltételei:

A hallgatónak a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek - felsőoktatási törvényben meghatározott - összevetése alapján elismerhető legyen legalább 60 kredit a korábbi tanulmányai szerint az alábbi ismeretkörökben:

- társadalomtudományi alapismeretek: szociológia, pszichológia, filozófia, antropológia, pszichológia,

- jogi-igazgatási ismeretek: közjogtudomány, alkotmánytan, közigazgatástan, közpolitika, gazdasági jog,

- gazdasági ismeretek: közgazdaságtan, makro-mikroökonómia, vállalatgazdaságtan, pénzügytan,

- politikatudományi: politikai gondolkodás, politikatörténet, nemzetközi tanulmányok,

- történeti, kulturális és nyelvtudományi ismeretek: gazdaság-, társadalom- és kultúrtörténeti ismeretek, nyelvtudományi, filológiai ismeretek területein.

A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a felsorolt ismeretkörökben legalább 30 kredittel rendelkezzen a hallgató. A hiányzó krediteket a mesterfokozat megszerzésére irányuló képzéssel párhuzamosan, a felvételtől számított két féléven belül, a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni."


15/2006. (IV. 3.) OM rendelet


Nyilván ez sem egy pontos leírás. Abban az intézményben kell megérdeklődni, ahová szeretnél menni. Ők tudják teljesen pontosan megmondani, mert a rendelet ebben a tekintetben inkább csak egy iránymutatás.

2015. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én fél perc alatt találtam választ. Vegyük a ZSKF-et, ezt írják:

"A hallgatónak a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek – felsőoktatási törvényben

meghatározott – összevetése alapján elismerhető legyen legalább 60 kredit a korábbi tanulmányai

szerint az alábbi ismeretkörökben:

- társadalomtudományi alapismeretek: szociológia, pszichológia, filozófia, antropológia,

- jogi-igazgatási ismeretek: közjogtudomány, alkotmánytan, közigazgatástan, közpolitika, gazdasági jog,

- gazdasági ismeretek: közgazdaságtan, makro- mikroökonómia, vállalatgazdaságtan, pénzügytan,

- politikatudományi: politikai gondolkodás, politikatörténet, nemzetközi tanulmányok,

- történeti, kulturális és nyelvtudományi ismeretek: gazdaság-, társadalom- és kultúrtörténeti ismeretek, nyelvtudományi, filológiai ismeretek területein. "


Szerintem világos. Megnézed, melyik tárgy hova illeszthető. Ettől persze még adott egyetemtől függ, mit ismer el, de ha ugyanoda jelentkezel mesterképzésre, mint ahol az alapszakot végzed, akkor lényegesen jobbak az esélyek.

2015. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!