Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek azok az alapszintű 3...

Melyek azok az alapszintű 3 éves egyetemi képzések, amelyeket elvégezve mehetek jogi mesterképzésre?

Figyelt kérdés

Nem akarok az öt éves osztatlan képzésre jelentkezni mert a mesterképzést egy külföldi intézményben szeretném elvégezni.

Eddig a nemzetközi tanulmányokat néztem, de nem tudom ezután jelentkezhetek-e jogra.

A felvin semmit se találtam, lehet hogy én vagyok béna, ez esetben ha belinkelnétek hogy mit kezdhetek bizonyos alapfokú BSc diplomával/mely mesterképzésekre jelentkezhetek pl. BSc nemzetközi tanulmányokkal, azt megköszönném. :)



2015. jan. 14. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy itthon elfogadják jogi mesterképzéshez az adott alapképzést, külföldön korántsem biztos. Ezt inkább a kiszemelt külföldi egyetem és/vagy felsőoktatási honlapján kellene megtudakolni.
2015. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben, de egy jogi alapképzést nyújtó szakot miért ne fogadnának el?

De egyébként egyáltalán van olyan jogi kar, amely csak 3 éves...? :/

2015. jan. 14. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nézz utána, adott ország felsőoktatási törvénye vagy más szabályzat milyen követelményeket ír elő. Ez a kérdés kb. olyan, mint hogy "külföldön mennyi egy kiló kenyér?".
2015. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Rendben, de egy jogi alapképzést nyújtó szakot miért ne fogadnának el?"


- Nálunk jogász alapszak nincs, de vannak jogi képzési terüeltű alapképzések (igazságügyi / munkaügyi igazgatási). Hogy ebből mit hol fogadnak el, annak neked kell utána nézned.


"De egyébként egyáltalán van olyan jogi kar, amely csak 3 éves...? :/"


- Képzési időt szakoknál állapítanak meg, nem karoknál.

2015. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, azóta rájöttem hogy rosszul írtam. Egyébként nyomozok csak épp sokmindent nem találok.

Köszi a válaszokat.

2015. jan. 14. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!