Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi újra letétel hogy...

Érettségi újra letétel hogy kerül bele a bizonyítványba?

Figyelt kérdés

Ha pl én 2013-ban érettségiztem, és szeretnék mondjuk történelemből és angolból újraérettségizni középszinten akkor úgy bizonyítványt fogok kapni, amiben fel van tüntetve, hogy mit melyik évben tettem le vagy a régihez csatolnak vmit? A másik kérdésem az lenne, ha vki úgy dönt h az összes kötelező tárgyat újból leteszi, de mondjunk minden évben csak egyet vagy kettőt, azt mennyire nézik, h na a hülye gyerek 5 éve alatt tette le az érettségit. Mert azért valljuk be így egy hülye is letudja tenni, és ez így nem túl igazságos azokkal a tanulókkal szemben, akik pár hónap alatt 6 tárgyból érettségiznek. Ez csak úgy jutott eszembe, hogy azon gondolkoztam, ha vki az előbb említett módon teszi le a vizsgát kitűnőre 5 év alatt, akkor neki 400 akárhány ponttal nagyobb esélye van bekerülni egy egyetemre mint vkinek aki egyszerre tette le az érettségit 3as 4-esre? Ez nem tűnik túl fairnek.

Remélem azért vki elolvassa majd ezt :)


2015. nov. 23. 02:12
 1/6 anonim ***** válasza:

töriből szerintem ne közepezz, mert egy jó középszintet megíró simán kihoz egy jó emeltet, szerintem az egyik legkönnyebb emelt


kapsz majd egy tanúsítványt, hogy elértél ennyi %-ot x tárgyból és viszont látásra


nem hiszem, hogy igazságtalanabb, mert akik 6ból érettségiznek, azok is leszarhatnak 4-et ha dupláznak

én meg csak duplázhatnék kb az összes szakra kivéve a humánt, mert a vitt pontom a minimális fele sincs

2015. nov. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sehogy, a bizonyítvány örökre ugyanaz marad, ha elhagyod, akkor is a régi adattartalommal állítanak ki neked újat.

Ahogy az előző is írja, csak egy tanúsítványt kapsz az új eredményről, azt használhatod felvételihez.

Nem tartom igazságtalannak az általad vázolt helyzetet, mivel nincs senkivel sem kivételezve. Te is megteheted, hogy 5 év alatt 5-ből érettségizel, csak mondjuk ha 5 évvel később tudsz csak egyetemre menni, akkor az elég sok elpazarolt idő, tehát eléggé kompenzálja az így szerzett "előnyt". Plusz még fizetsz minden egyes próbálkozásért.

(Bár értelme nincs 5-ből újra érettségizni, mert összesen 2 darab felvételi tárgy van, amiből jól kell teljesíteni, a többi az marha keveset ér ahhoz, hogy valaki újra érettségizzen.)

2015. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amikor még az én időmben volt felvétel, akkor elég volt két középszintű tárgy, de ahogy most nézegetem szinte mindenhol kell egy emelt. Szerintetek az angol emelt mennyire nehéz?

Illetve még annyit, hogy tudtok nekem ajánlani jó fel felkészítő könyveket, főleg magyarhoz és törihez? Nem vagyok már diák, a régi jegyzeteim meg füzeteim a franc se tudja hol van. Könyveken kívül milyen felkészülési lehetőség van? Bár tegnap nézegettem régebbi töri írásbeliket, hát majdnem a felét józan paraszti ésszel is ki lehet találni, csak a kifejtős húzósabb.

2015. nov. 23. 12:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és még vmi. Ha megvan a suli ahol majd szeretnék újra érettségizni, ott én is megkapom majd a szóbeli tételsort? Mert azt úgy olvastam, iskolánként változik és az ott tanító tanárok állítják össze, kivéve az emeltet.
2015. nov. 23. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
az angol emelt szint igen-igen nehéz, minden évben hasonló a felháborodás, mint a matek középpel kapcsolatban
2015. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóbeli nehéz? Mert az írásbeli ahogy néztem alig nehezebb a középnél. A matek középről meg csak annyit, h világéletemben hülye voltam matekból, 3.ban félévkor még meg is vágtak, mégis sikerült letennem hármasra, ami nálam nagy eredménynek számít.
2015. nov. 23. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!