Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok tanulni?

Miért nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés
Nem azzal van a gond hogy hülye vagyok és nem jegyzek meg semmit mert ha elkezdek tanulni valamit nagyon gyorsan megjegyzem. Az a gond hogy brutálisan lusta vagyok és nem tudom rávenni magam a tanulásra. Most kezdtem a középiskolát és elég rosszak a jegyeim mert hazamegyek és egyből netezek. Nem tudom rávenni magam a tanulásra sehogy pedig tudom hogy fontos lenne. Kérlek segítsetek mert nem tudom hogy mit csináljak.

2015. nov. 23. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen vagyok
2015. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* vagy voltam
2015. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez tök jó de az én problémámon nem segít
2015. nov. 23. 17:18
 4/7 anonim válasza:
HA így válaszolsz ne is várj segítséget szerintem. Elhiszem, hogy nem volt hasznos a válasz, de finomabban is lehetett volna mondani. Egyébként meg erre nem lehet választ adni valaki vagy leül és tanul vagy nem. Ha meg nem tudod rávenni magad akkor figyelj az órákon abból egy 3-ast minimum össze lehet hozni. Egyébként én szintén így vagyok ezzel, csak én, ha leülök és megpróbálom elkezdek sírni és nagyon rossz érzésem van. SZóval a lényeg, hogy figyelj az órán és jegyzetelj akkor jó lesz.
2015. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Következő nyáron nyomás szalag mellé dolgozni egy hetet. A következő évtől pedig úgy állj a dolgokhoz, hogy ha nem tanulsz, akkor bizony ott fogod végezni felnőtt korodban.


Nem kell mindent megtanulni, viszont legyen ami érdekel. A középiskolához amúgy sem kell sokat tanulni.

2015. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha órákon figyelsz azzal sok időt megspórolsz az otthoni tanulásból. Plusz gondolom a legtöbb órán írtok vázlatot azt nem olyan nehéz megtanulni. Persze egy ötös szinthez nem mindig elég, de kezdetnek megteszi.

Próbáld meg felkelteni az érdeklődésed a tantárgyak iránt. Pl törire keress filmet ami abban a korban játszódik amit vesztek. Sőt a barátom a számítógépes játékai miatt tanult meg csomó évszámot. Természet filmek között is lehet találni jókat a reál tárgyakhoz.

Valamelyik osztálytársaddal üljetek összetanulni. De ne otthon(!!!) hanem menjetek könyvtárba vagy suli után üljetek be valamelyik üres tanterembe és kérdezzétek ki egymást. Az nagyon sokat tud segíteni.

Illetve valakinek az segít ha lejegyzeteli a dolgokat. Kiírhatod a lényeget a könyvből is.

Sokszor hasznosak a tanulókártyák is és ha rajzokat, diagramokat csinálsz.

2015. nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és elnézést kérek az udvariatlan válaszomért.
2015. nov. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!