Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha idén végzek gimnáziumban,...

Ha idén végzek gimnáziumban, de nem érzem késznek magam az érettségire, akkor lehet, hogy most el sem megyek, hanem rögtön kihagyok egy évet?

Figyelt kérdés
És ha anya a magyar tanárom, akkor ő javíthatja azbén dolgozatomat és szóbeliztethet?

2015. dec. 1. 19:45
 1/2 Sidel ***** válasza:

Szia!

Szinte biztos vagyok benne, hogy anyukád nem javíthatja a dogádat. A szóbeliztetés talán még mehet, hisz az bizottság előtt történik, de én azt se nagyon engedném.

Nem olyan nehéz dolog az érettségi, mint amilyennek képzeled. Van még vagy fél éved, hogy felkészülj rá. Most még benne vagy valamennyire a tanulásban, egy év múlva nehezebb lesz. Együtt készülhetsz a barátaiddal és némely tanár a tételkidolgozásban is segít, ami nem hátrány. Minden sokkal frissebb és tényleg nem egy ördöngősség. Én is nagyon izgultam előtte, de aztán rájöttem, hogy felesleges volt.

2015. dec. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Senki nem vizsgáztathat közeli hozzátartozót, ilyenkor ki kell jelölni egy másik tanárt, sőt anyukádnak illik is kimennie a szóbelin, amíg felelsz magyarból, de ez csak illem. Annyira nem nehéz az érettségi, hogy csak úgy megfutamodj tőle. Mindenki más is ugyanúgy fél, mint te, és mindenki más is le fogja tenni, és az előtted járó 160 évfolyamban is ugyanígy volt ez. De természetesen nekifoghatsz helyből egy év múlva is, csak akkor alsó hangon 80 ezer forintot fizetsz érte (5 tantárgy középszinten, idei vizsgadíj), és többet fogsz egy év alatt felejteni a tananyagból, mint megtanulni.
2015. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!