Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok meg viszony...

Ti hogyan tanultok meg viszonylag gyorsan nagy mennyiségű anyagot?

Figyelt kérdés

Idén vizsgázom anatómiából,ez már a 2.tárgyfelvételem szóval ha nem teljesítem ki fognak rúgni az egyetemről.Mellette még van 13 másik tantárgy amiből vizsgáznom kell,de ezt most hagyjuk :)

Aki tanult már anatómiát,az tudja hogy elég nehéz,bonyolult,és baromi sok.


67 tételt kell megtanulnom,vannak benne könnyebb részek is,de a legtöbb tele van latin nevekkel,és vannak olyan részek,pl.idegrendszer és az agy ami számomra egyáltalán nem logikus felépítésű.


Idáig mindig úgy tanultam,hogy megértettem az anyagot és így sikerült megtanulni,sose magoltam még,nem tudom hogy képes vagyok-e rá egyáltalán.


Januárban fogok belőle vizsgázni,úgy számoltam hogy kb.12-14 napom lesz rá,mellette lesz egy könnyebb vizsga is.


Tudnátok tippet adni hogyan tanuljak gyorsabban,könnyebben?Magoljak?De hogyan kell magolni? :)

Igazából az anatómiára nekem nem lesz szükségem a későbbiekben a szakmámban,ez csak egy olyan "kell" tantárgy.Szóval ha csak a vizsga idejére tanulom meg,tökéletes lenne.


2015. dec. 2. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom az életed során tanultál már verset. Vagy azt is megértetted? :D :D

Szóval ugyanúgy mintha verset tanulnál.

Elolvasod hangosan, letakarod a tételt, és mondod vissza magadtól. Addig csinálod, amíg meg nem ragad.

67 tétel magolva, anélkül, hogy nincs előismereted kb. 1 hét. Ami durván 2 hónapig marad csak meg.

2015. dec. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem,nem persze a verseket sose értelmeztem tanulás előtt :D Ez eszembe se jutott.Köszönöm!
2015. dec. 2. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!