Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik legyen? Orvosi vagy...

Melyik legyen? Orvosi vagy gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés
Úgy magában a kémia nem érdekel,de most itt megtapasztaltam a gyógyszerészetin milyen is ez a szak és nagyon megtetszett. Pont olyan mérnöki,de mégis bioszos ami engem érdekel,nagyszerű álláslehetőségek blabla. Viszont ugye az orvosi volt a cél és nagyon böki a csőrömet,hogy újra kéne jelentkezni viszont az csak ilyen mélyről jövő valami semmi észérv nem szól mellette csupán csak a szégyenérzet,hogy nem sikerült és feladtam. Mit gondoltok? Rettenetes egy érzés ez.
2015. dec. 4. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez az érzés úgy is elmúlik idővel. Ha én a gyógyszerészetire járnék és szeretném, biztos hogy az ég világon semmiért sem hagynám ott. Nem az számít,hogy mit gondolnak rólad, csak az számít,hogy szeresd ,amit csinálsz. A gyógyszerész semmivel sincs "lejjebb" ,mint egy orvos , mindkettő nagyszerű "hivatás". Én úgy vagyok vele,hogy sosem szeretnék dolgozni,mert ha imádod ,amit csinálsz akkor az nem munka :D A lényeg ,hogy szeresd , lényegtelen,hogy asztalos vagy orvos vagy buszsofőr . Én úgy akarom leélni az életem,hogy mindvégig azt teszem,amit szeretnék és nem másoknak fogok megfelelni.
2015. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Maradj a gyógyszerészetin :)
2015. dec. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első éves gyógyszerész hallgató vagyok a Debreceni Egyetemen.

Sokat gondolkodtam én is, hogy legyek-e orvos, de végül nem is jelentkeztem rá. SZVSZ egy nagyon stresszes munka, arról pedig nem is beszélve, hogy szinte rabszolga egy sebész pl. Egy volt osztálytársam mesélte, hogy az apja hajnalban részeg emberek kezét varrja vissza, meg hasonlók.


Emellett viszont a gyógyszerész szakma szerintem van olyan elismert és tisztelt mint egy orvos (vagy legalábbis közel) és egy sokkal nyugodtam foglalkozás. Ha közvetlen a gyógyászatban akarsz elhelyezkedni, akkor arra is megvan a lehetőséged, hiszen szükség van kórházi gyógyszerészekre is.


Ha szigorúan a tanulást figyeljük, akkor elég furcsa, hogy gyógyszerészeten kb két és fél évig jobbára csak kémia van és utána lesz csak gyógyszerész technológia, élettan, hatástan stb. tantárgyad. De szerintem kibírható. Én nagyon szeretem és nem mennék át orvosira.

2015. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!