Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosi vagy a gyógyszerésze...

Az orvosi vagy a gyógyszerészeti egyetem nehezebb?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, természetesen az orvosi, viszont én azt is hallottam, hogy a gyógyszerészeti. Melyik az igaz, illetve miben nehezebb az egyik, miben a másik? Egy humánosabb beállítottságú embernek melyiket ajánlanátok?

2014. okt. 12. 12:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
én is hallottam ezt is, azt is, szerintem mindenkinek a sajátja...:D humánosabb beállítottsághoz mindenképpen az orvosit ajánlanám, de az ora.sote.hu oldalon meg tudod nézni az aktuális órarendeket, hátha körvonalazódik, ki mit tanul.:) meg gondolom a többi egyetem órarendje is fel van töltve, én szerintem rákeresnék.
2014. okt. 13. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindenki a saját lovát dicsíri , én azt mondom , hogy a gytk a nehezebb , egy orvosis meg azt , hogy az aok. De amúgy meg ezt igazán az tudja , aki mindkettőt elvégezte. De még az sem tud igazán jó választ adni . Mert nyilván azt fogja mondani ,hogy az volt a nehezebb amelyiket először végezte el , mert szerintem egyik után a másik már nem annyira durva.
2014. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi komplexebb. Arról nem is beszélve, hogy nincs vége azzal, hogy elvégezted a 6 évet.

A gyógyszerészeti könnyebb olyan szempontból, hogy kevésbé komplex, elméleti szak. Orvostanhallgatóként mindegy, hogy elméleti vagy gyakorlati szakterületet fogsz -e a jövőben választani, mert ugyanúgy el kell végezned az összes elméleti és gyakorlati tárgyat a biokémiától a patológián át a sebészetig. És néha lelkileg is megterhelő tud lenni.

Persze ezzel nem akarom degradálni a GYOK-ot. ÁOK-ra járok, úgyhogy nincs tapasztalatom arról, hogy milyen nehéz az ő képzésük.

2014. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Humánosabb beállítottság mellé jobban passzol az orvosi, mert a gytk nyilván tömény kémia, rengeteg képlet, SZÁMÍTÁS, kémcsőben lötyögtetés. Az orvosin sokkal többféle dologgal foglalkozunk/találkozunk. Szerintem számomra nehezebb lenne a gytk, mert mindig is utáltam a kémiai számításokat, (számomra) unalmas leíró kémiát, stb. A biokémia legalább érdekes valamennyire. De egy olyan embernek, akinek a reálos oldala erősebb, könnyebb lenne a gytk, mert ott talán több mindent kell érteni és kevesebb a magolás.
2014. okt. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Én egyikre se járok, de valamennyi rálátásom van ezekre a szakokra. Az orvosi magolósabb a gyógyszerészeti kémiásabb, a kémiát is lehet úgy bemagolni, hogy le tudjon valaki vizsgázni, de azt sokkal nehezebb úgy megcsinálni, mintha valaki okosabb, az orvosit szerintem könnyebb megcsinálni kevesebb IQ-val, de sokkal magolósabb.
2014. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Az utolsó szerintem abszolút jól mondja. :D
2014. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélve arról, hogy gyógyszerészeti után is vannak igen komoly specializációk/szubspecializációk és azokkal együtt egy gyógyszerész tanulmányi ideje is megközelítheti a 10 évet..
2015. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
79%
Szia! Kérdésedre a válasz elég nehéz, 1. éves GYTK hallgató vagyok Debrecenben, a második félévben járok, és elfogulatlanul próbálok váleményt írni: Teljesen más a két szak. Elsőnek is a gyógyszerész szakosokat nagyon lenézik az ÁOK-sok és fogorvosok többsége, ez következhet a kevesebb pontszámból, és azzal is szoktak érvelni, hogy biztos azert nem vagyunk ÁOKosok, mert nem lett meg a pont, na ez legtöbb esetben nem így van( nekem a pontom ÁOK-ra is meglett volna, a csoporttársaim közül nagyon kevesen akartak volna alapból orvosira menni, és nem egy embert tudok akinek 450 feletti pontszáma volt), a GYTK sokkal gyakorlatiasabb szak, az ÁOK magolósabb , de ez nem jelenti azt, hogy mi nem tanuljuk szét a fenekünket vizsgaidőszakban...nekünk sok labor van, rengeteg a kémia, az orvosisoknak a biosz több, főleg az anat, ott az anat demó a legnehezebb(megmutatni hullán a különböző izmokat, ereket..), de azért nekünk is van anat, a genetika, sejtbiosz szinte ugyanaz( nem hiába mondta az egyik előadónk hogy a gyógyszerész egy biológiailag feltuningolt vegyész). A GYTK lényegében az Általános Orvostudományi Kar része, de külön karja van :) Nekünk ( nem tudom h csak ebben a félévben), de több óránk van mint az orvosisoknak, legtöbbször reggel 8tól este 6ig/8ig bennvagyunk, a laborok nehezek, legtöbbre előre jegyzőkönyvet kell készíteni, és minden héten ZHzunk az előző heti és az aznapi anyagból, emelett a szorgalmi időszakban állandóan írjuk a jegymegajánló zh-kat. Bár kevesebb vizsgájuk van mind a GYTK-soknak, mind az ÁOKosoknak, mint mondjuk egy BTK karosnak, nálunk egy vizsga akár 1000 oldalakból is állhat. Szóval ahogy belelátok szerintem egyformán nehéz az ÁOK, FOK és a GYTK. Ha presztízsre mész, akkor ÁOK mindenképp, sok előadó minket csak leendő 'mezei patikusokként' tart számon, amit viszont látok, hogy a GYTK-n sokkal nagyobb az összetartó erő, az orvosisoknál azért nem egy kettő sznob van, mi nem próbáljuk egymást kitúrni. Remélem segítettem valakinek! :D
2015. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó.. ez a ponthatáros dolog idén megváltozott, úgyhogy emiatt az újakat biztos nem fogják lenézni. :D

A kiadott központi ponthatárok szerint a gytk 400, az áok 380, a fok meg 390. Csak tudná az ember miért. :D

2015. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Igen, hallottam róla...:) de szerintem ez az alapponthatár a bejutáshoz. Mindenesetre nem könnyű bejutni, de bennmaradni ígyis nehezebb, alapból úgy vannak vele, hogy hulljon ki a "férgese".
2015. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!