Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkulia vizsgálat ingyen...

Diszkalkulia vizsgálat ingyen levelező tagozaton Budapesten?

Figyelt kérdés

Diszkalkuliás vagyok, ez szinte biztos, emiatt hagytam ott anno a középsulit is, de most ujrakezdtem, és 23 évesen egy levelezö tanflyamra járok, most vagyok 10.es.

Ahogy azt a kivizsgáló központ honlapján láttam. ez csak nappali tagozatos 18 évnél fiatalabb tanulóknak ingyenes, de nekem is szükségem lesz rá, mert matekból soha az életben nem fogok leérettségizni.

Van Budapesten olyan kivizsgáló központ, ahol nem kellene eme paraméterekkel fizetnem?Esetleg beutalóval?Bármilyen lehetöség a fizetés kikerülésére?Nekem nincs annyi pénzem, hogy kifizessem a tesztet, de érettségizni szeretnék.



2015. dec. 5. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtteknek nincs ingyenes (mi ingyenes 23 év fölött?). Kénytelen leszel kifizetni azt a 70 ezer forintot. Hosszú távon megéri, mert javítja az elhelyezkedési lehetőségeidet.
2015. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire biztos vagy benne, hogy abbahagytad miatta a sulit, miért nem mentél el akkor egy vizsgálatra? Ez már tényleg csak a te hülyeséged.
2015. dec. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért nem,kérlek, mert erre csak utólag jöttem rá.Ez sokakkal előfordul, aki ilyen betegséggel küzd...van aki szerencsés, és pl jó suliba jár, felismerik a tanárai, vagy a szülei odafigyelnek rá, és így rájöhetnek, de én csak azt hallgattam, hogy hülye vagyok, és nem vagyok semmire sem jó,ha nem tudok átmenni 10.ben matekból. Eközben egy igenis érdeklődő tini voltam,mindig is imádtam olvasni,sportolni,rajzolni,a földrajzot, történelmet kifejezetten, de mindenki lustának titulált, sorra vittem haza az egyeseket(először csak matekból, aztán már semmi nem érdekelt), a faterom meg a fejemet verte a falba...így már érthető számodra, hogy miért utólag jöttem rá?Most én is fogom a fejem, de 16 évesen ilyen környezetben nem arra gondoltam, hogy ez egy betegség, amin segíteni lehet, sőt kell, hanem arra, hogy igaza van a felnőtteknek, és tényleg hülye vagyok, jobb ha elmegyek egy kocsmába dolgozni, ahol legalább számít, hogy megjelenek, és kifizetődik a munkám.
2015. dec. 6. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak bántani, de ne beszélj hülyeségeket. A kocsmában mégis mit tudnál csinálni? Ott is pénzzel kell foglalkozni, ahhoz meg számolni kell.
2015. dec. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mivel ez már megtörtént, így elmondom, hogy felszolgáltam a piákat, nem kellett pénzel dolgoznom, mikor igen, nah akkor voltam bajban:D

Szerencsére sikerült azóta mindig olyan melókat találnom ahol nem:reggelizetető pincér,food runner, olyan, ahol számítógépes rendszer volt és nem kellett fejben számolnom szerencsére,báros...

2015. dec. 6. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!