Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban sokan csak azért...

Valóban sokan csak azért mennek orvosira, mert az presztízs?

Figyelt kérdés
A te környezetedben így van?
2015. dec. 6. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Itt sokan mentek orvosira, valakit szülő erőltet, de sokaknak tetszik a hivatás, és ezért. Mindenesetre becsületre méltó, mert annyi ideig tanulni kitartás kell. Amúgy presztizskérdésként jogásznak is mehetne, aKi ezért csinálja.
2015. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Persze biztosan. Azért olvasni sok olyan orvostan hallgató kérdését arról, hogy őket nem tisztelik, értékelik...

ÉN személyesen csak olyannal találkoztam, akinek ez tényleg fontos volt.

2015. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én jövőre végzek az orvosin, és sosem akartam orvos lenni, viszont otthonról ez elvárás volt, nem is jött szóba, hogy esetleg más terveim vannak.


Tele van az orvosi olyan hallgatókkal, akik szülői nyomásra jöttek (általában orvos-szülők gyerekei).

2015. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 7. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez elég borzalmas, hogy "szülői nyomásra" szerintem... Akit kényszerítenek rá jóformán, az nem fogja szívvel lélekkel csinálni, belük lehet könnyedén "a leszarom orvosok". Én a hivatás miatt választottam, egyenlőre nem bánta meg :D
2015. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!