Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a Suzuki népautó, meg...

Ha a Suzuki népautó, meg olcsó és gazdaságos, akkor miért utálják oly sokan?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. A miért-re nem értem a válaszokat, hiszen egy olyan autót utálnak az emberek egy része, amely pont hogy népautó, kiteszem a lábam a városba, és 10 Suzukit összeszámolok egy forgalmas főúton 10 perc alatt, + a parkoló Suzukikról nem is mesélve. Igénytelen. Oké. De pont ez az igénytelensége adja, hogy nem kell költeni rá, nem jelentkeznek a semmiből elektronikai hibák, nem kerül a kötelező szervíz sokba, és emellett némelyikük (Alto, régi Swift) kicsi is, amivel kényelmesen belehet állni egy fa alá vagy egy szűkebb parkolóba.


Olvasgattam kérdéseket, meg más fórumokat, totalcart, stb. de azt nem értem, amikor azzal jönnek az emberek hogy valakinek számít a megjelenés és ha letesz az asztalra egy Audi kulcsot akkor már komolyan veszik. Ugyan már, azért mert egy ember Audival vagy Mercédesszel jár, mitől több? Az sokkal hülyébben fest, ha kiszáll valaki egy matt fekete Renault Fluence-ből, zsebre vágja a kezét és közbe emberileg semmi extra.

Vagy például melyik a jobb? Összeismerkedsz egy nővel, adod magad, majd megkérdezed tőle hogy hazaviheted-e a Suzukival, vagy pedig mint egy majom vigyorogsz érthetetlenül, és égető vágyat érezz hogy megkérdezd, hazajönne e, ott áll a BMW 550D. Szóval ezt a presztízs meg vagyok valaki dolgot nem tudom hová tenni. Nekem is suzuki swiftem van, dolgozok is, és a munkahelyemen soha nem hoztam szóba hogy mivel járok, pedig kormányhivatalban dolgozom, ahol többek között I meg J-s rendszámú családi autók állnak VW meg Skoda, Citroen jellemben.



2015. júl. 11. 16:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%

Én sem vennék Suzukit. :D Azért a pénzért inkább választanék egy másik márkájú autót. És miért? Azért mert számomra már most kellemetlen egy Suzukival mutatkozni. Neked nem kellemetlen másnak igen, fogadd el, hogy különbözőek vagyunk. :D Nem azt mondom, hogy fél millióért inkább vennék egy BMW-t, de biztos, hogy nem Suzukit vennék. Pedig tisztában vagyok vele, hogy egy Suzukival járnék a legjobban, mivel ahogy írtad egy igénytelen (jó értelemben) és strapabíró népautó, amely jól használható a magyar utakon is. :D


Magyarán a legtöbb embernek ciki, degradáló egy Suzukival megjelenni. Még ha újonnan bő 3 millióba is kerül. Én senkit nem nézek le, hogy ha Suzukit vesz mert valószínűleg kevesebbet fog a szervizben hagyni mint én, ergo gazdaságosabb döntést hozott nálam, de akkor is.


Várom a válaszodat. 22/f #nodrivinglicensenocar# :D

2015. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%

Van egy ügyfelünk, nagyon komoly milliárdos cége fém hulladék. Egy 20 éves szakadt VW-je van, rádasul zöld. semmi elegancia. Kínai típusú polóban jár, ez a piacos 300 ft. Rövid nadrág.


Ő nem érzi ezt a kényszert.

A másik oldalon van az aki sokkal kisebb ligában játszik, és neki 30 millás mercije van. Hogy verje a nyálát, feleségének 5 éve vesznek autót. Sose jött még össze, mindig azt halljuk milyen autója lesz. Aztán sose lett. Most is hitelre vett autót.


Én is Suzival járok, jópofa. Mi most veszünk a céghez egy Nissant, vesszük? Inkább kapjuk, most vettünk pár teherautót, és odaadják szinte bagóért. Egy 1.2-s kocsiról van szó. Pulsar vagy mi a neve.


Idén akartam venni új autót, de megvárom az új modellt a KIA-ból, nekem az tetszik. De főleg azért, mert megbízható.

Nem kell BMW, meg Merci, nem a szervízben akarom elkölteni a pénzem, meg az időm.


Mi könyvelők vagyunk, de van mellette építési vállalkozásunk, illetve foglalkozunk ékszerrel is. Általában hozzám jönnek az emberek, nem fordítva. Eddig nem volt arra példa, hogy nem vettek volna komolyan.


Van, akinek ez a mérce. Legyen vele boldog. Engem még mindig komolyan vettek, hogy van akit nem, az nem az autó hibája.

2015. júl. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Jók a válaszok. Igazából az én helyzetem még pluszban annyival másabb, hogy jogsim van, de mivel nem egy 40 éves emberrel beszélgettek, csak 25 vagyok, így köreimben azért a Suzukit is javasolták első autónak, mert /SZÉTVERHETED BENNE A VÁLTÓT, A KUPLUNGOT, LELAKHATOD/ nem fogunk érte szólni, mert addigra megtanulsz vezetni. :D nem röhögni!
2015. júl. 11. 16:19
 4/26 anonim ***** válasza:
40%

Hát ez az..


más..a merci néha úgy hírdeti a használt autóit eladásra, hogy: csak ön tudja , hogy nem új..

és viszik mint a cukrot, mert gyönyörűen ki van glancolva a hároméves autó...


aztán..nagyon sok mbernek már-már kifizethetetle tartozása van a szép nagy autójára..szervízre már nincs is pénze, kétévenként cseréli a teszkós óccó olajat...és máe nem futja gumicserére sem..


aztán jónéhány márka azonos méretű kasznit többféle motorral, felszereltséggel gyárt..

...a szomszéd csak azt látja, meg a kollégák a céges parkolóban, hogy a jóskapista új, nagy autóval jár..pedig ha tudnák, hogy fapados kivitel, 66 lóerős motorrall..a főnöké ugyanolyan márka, méret, kaszni, csak full extra, 160 lóerővel..


namost itt jön a szuzuki..

számtalanszor előfordult a 22 év alatt, hogy még a vizsgán is megnézték az automata szuzukimat..jééé, ez automata?

ugyanis 22 éve csak szuzukival járunk a családban, de még nem jártunk szervízben, az automata váltó egyik autónál sem romlott el, és csak egyszer, egy wagonR nél kellett egy db. hátsó izzót cserálni.


akik ültek az autómban, azok általában mélyen hallgatnak..


Két évvel ezelőtt az új automata sziftembe beültek gimnazisták..olyan halk volt az autó, ráadásul nem kellett váltani, hogy az egyik meg is kérdezte: tessékmondani ez már elektromos? ...nos azt hazudtam, hogy igen..azóta ott állnak az út szélén, ahol kiszálltak, és csak néznek..


met ilyen előitéletes a világ..

volt olyan éve az esztegomi szuzuki cégnek, amikor 66milliárd volt a nyresége...miből?


mai hír: tavaly 130 ezer használt nyugati gyártmányú kocsit hoztak be, rengeteg utólag felfedezett hibával..

és a tendencia ennek ellenére erősödik..

hazahozzuk a nyugat levetett szarát..jól kifényesítjük, oszt jónapot.


király...

2015. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Ha új típusú Suzit veszel, akkor 25 ezerenként cserélj benne olajat, a gyári kuplungot cserélni fogod mert szétmegy benne.

Mondjuk a váltója, nagyon fapados, azzal lehet keménykedni. De bírja a strapát amúgy.

Ezek gyártási hibás alkatrészek az új darabokban. Talán az újak már ilyen rosszak. De szerelőm is azt mondta, erre az autóra keveset kell költeni.

2015. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az igaz, hogy 1.3-s nekem is csendes. 100 felett jön meg a hangja.

Automata Suzit nem láttam még :D

2015. júl. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nézd, én sose felejtem el, amikor vagy 15 éve egy rádió műsorban megkérdezték a játékost, hogy melyik autó a népszerűbb szerinte, a Renault Clio, vagy a Laguna. A játékos azt válaszolta, hogy a Laguna, mire a műsorvezető, hogy az eladási adatok alapján a Clio a kedveltebb autó!

Nos nem azért adtak el a kis autóból sokat, mert azt szeretik az emberek, hanem mert az volt a megfizethető!

A Trabantból is sok futott, olcsó volt, házilagosan sok minden javítható volt rajtuk, és nem volt drága az alkatrész, a Trabi mégse volt jó autó.

A Swiftet használók nagy része is szívesen átszállna valami jobb autóba, ha lehetősége lenne rá.

2015. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy ha valakivel beszélgetek és szóba kerül kinek milyen autója van, akkor engem elkezd sajnálni, hogy a francia autónak biztos sok az elektronikai hibája és drága az alkatrész hozzá.

Ha pedig a beszélgető partneremnek Suzukija van, akkor a második mondatnál már elkezd mentegetőzni, hogy de milyen jó és takarékos az autója.

???

2015. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom nincs vele, amit hiányolok: nyomaték+erő, stabilabb kényelmesebb futómű, valami sokkal kényelmesebb ülés, és sokkal harapósabb fék, ez hamar elfárad.

Amúgy jó, bár a rádiót inkább nem mondom, mert azt könnyen lehetne cserélni ha foglalkoznék vele :D

Lehet kapni 2006-os swiftet 1,2-ért meg 2003-as Audi a4-et ugyanennyiért.

Az Audi tudja azokat amiket fent hiányoltam a Sutukiból.

Talán ezért válasszák azokat, hiába hagynak több pénzt a szervizben, nekik megéri.

2015. júl. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Suzuki* elírtam, gondoltam javítom mielőtt valaki belekötne, hogy direkt szidom a márkát :D
2015. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!