Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ideiglenes diákigazolvány,...

Ideiglenes diákigazolvány, mikor jogosult és mikor nem?

Figyelt kérdés

Részletezve, jogosult e a diák, aki nappali tagozatos iskolába jár BÁRMIKOR kérelmezni az ideiglenes igazolást? Nekem mindig kiadják kötekedés nélkül, ismerősömnek azt mondták először fizesse be az okmányirodában az illetéket és az ott kapott dokumentum alapján állítanak neki ki ideiglenes igazolványt, míg nem kapja meg magát a fényképes diákigazolvány kártyáját.

Ha nekem kiadják és nem mondanak semmit, ill. átlag (vagy mindig) 3 hónapra szóló érvényességgel állítják ki, akkor nem vagyok köteles kiváltani magát a kártyás igazolványt míg az ideiglenes érvényes, nem de?

Kormány rendeletet olvasgattam de inkább tanulok és kérdezem meg itt, hogy hogy s miként van ez! Egyszerűen csak annyit szeretnék megtudni, hogy lehetséges e olyan, hogy valahol adják és van, máshol meg "először fizess és majd adunk", mert ha a rendelet ugyanaz akkor valamely eset nem hát mondjam azt legális?!

Köszönöm, majd átnézem még suliban is :)



2015. dec. 7. 08:45
 1/3 A kérdező kommentje:
ui. tudom hogy ideiglenes fényképes igazolvánnyal (személyi, jogosítványt talán még útlevél is?) együtt érvényes és azt kérhetik, ez rendben is van.
2015. dec. 7. 08:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Általánosságban: a diákigazolvány igénylése után lehet diákigazolvány helyett kiadott igazolást igényelni. A diákigazolvány igénylése pedig: okmányiroda, itt nem kell semmit fizetni => iskola, magának az igénylésnek a leadása, itt kell fizetni 1400 forintot.


Vannak kivételes esetek, amikor a végleges igazolvány igénylése nélkül is adnak ki igazolást. Pl. végzősöknek, amikor bevonják az igazolványukat, de még jogosultak rá. Vagy szintén végzősöknek, ha eredetileg nincs igazolványuk (nem is volt, vagy elveszett, stb.), de már nem jogosultak újat igényelni sem, igazolást ekkor is kaphatnak.


Olyan nincs hivatalosan, amit te írsz, hogy igénylés nélkül adogatják ki folyamatosan az igazolásokat, ugyanis ennek nem ez az értelme. (Egyébként az igazoláson rajta van a kiállítás oka is. Azok közül lehet válogatni.)

2015. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 7. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!