Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen minimum 30 kreditet...

Egyetemen minimum 30 kreditet kell, hogy összehozzon az ember 2 félév alatt ahoz, hogy ne rúgjanak ki illetve államiról ne dobjanak le önköltségesre nem?

Figyelt kérdés

2015. dec. 10. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy ha két félév alatt nem jön össze a 30 kredit, akkor elbúcsúzhatsz a sulitól, költségtérítésesen sem kapsz több esélyt.


A legjobban teljesítő költségtérítéses diákok X%-ka átkerül államira, és ugyanennyi a leggyengébben teljesítő államis diákokból költségtérítésesre kerül át, kvázi helyet cserélnek.

2015. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem rúgnak ki, ha nincs meg 2 szemeszter alatt a 30 kredit. Én a saját egyetemem TVSZ-ét néztem meg:"

Nem folytathatja tanulmányait állami (rész)ösztöndíjas képzésben

az a hallgató, aki az utolsó két aktív félévében nem teljesít legalább 30 kreditet és

kumulatív tanulmányi átlaga nem éri el a 2,0-t" Ez alapján ki nem rúgnak (nekem volt egy éven mikor összesen 25 kreditem volt és nem bocsájtottak el, csak fizetősre tettek.)

De egyetemenként változnak, az első hozzászóló szerint kirúgnak, szóval nézd inkább meg mit ír nálatok a TVSZ

2015. dec. 11. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
már 36 kredit kell.
2015. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van, félévente kell 18 kredit minimum.
2015. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Engem az érdekelne, hogy a 18 kreditet, hogy értik?

Ha nincs meg a 18, akkor félévkor áttesznek költségtérítésesre vagy év végére kell 36-ot teljesíteni?

2015. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
év végére.
2015. dec. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!