Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár szeretnék lenni, hova...

Tanár szeretnék lenni, hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok.. Úgy tudom, hogy ha tanárnak szeretnék továbbtanulni, akkor igazából a középiskola lehet gimi is, és főiskolánál kell menni tanárképzőbe... Ez igaz? Szóval ha tanárnak szeretnék továbbtanulni, akkor menjek gimibe, és onnan majd főiskolára?
2015. dec. 11. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bármilyen középiskolába mehetsz, ami erősebb és érettségit ad :) Érettségi után kell egyetemet, főiskolát választanod, ahol indítanak tanári szakot és ott egy szakpárt, ha tanár szeretnél lenni. :) Ne keverd össze a tanárt és a tanítót, mint sokan teszik!
2015. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdezhetsz még ha érdekel valami, én idén felvételizek egyetemre és szintén tanár szeretnék lenni :)
2015. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igazából ezen kívül nagyon nem. Csak az a rövid kérdésem van még, hogy szóval akkor gimibe is mehetek?
2015. dec. 11. 21:21
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

"akkor gimibe is mehetek?"


- Szerintem erre elég világos igen választ adott az első válaszoló.

2015. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát persze, csak inkább visszakérdezek. :)
2015. dec. 11. 22:19
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Miféle tanár akarsz lenni, ha szövegértési problémáid vannak, és inkább visszakérdezel?!
2015. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne kötekedjünk, azt nem szeretem :)
2015. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogy miért kell engem lepontozni?! Besz(a)rok komolyan mondom.

Az a probléma, ha rágondol az ember, kik lesznek a jövő tanárai, egyszerűen elszörnyűlködik, már most is a béka segge alatt van az oktatás szintje.

Nem is értem én ezt az egészet. Nincs tollbamondás manapság az iskolákban?

Vagy tán mindenkit felmentenek? (Mondjuk ez most divatos, idegen nyelvből, matekból, meg miegyéb...).


Basszus, nem igaz, hogy nem lehet kirakni azt a k.va vesszőt oda, ahova kéne.


Amúgy a kérdésre is válaszolva: Általános iskolában még korainak gondolom az ezen való agyalást. Majd középiskolában még kialakul a pontosabb álláspontod. Sőt még a véleményed is változhat.

Lehet, hogy egyszerűen csak megutálod azt a tárgyat, amit most szeretsz, míg másokat megkedvelsz.


Vagy az is meglehet, hogy addigra rájössz, manapség nem érdemes tanárnak menni. Nincs megbecsülés, tisztelet és tekintély. Sem anyagilag, sem erkölcsileg.

2015. dec. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Éppen ezért mennék tanárnak... Egyébként előzőknek mondom, azért kérdeztem vissza, hogy teljesen biztos legyek benne. És, hogy miért mennék tanárnak pontosan? Mert jó a magyarázó képességem, éppen ezért mennék angol tanárnak is. Könnyen elmondom, hogy mikor kap az ige ing végződést, meg ilyenek.
2015. dec. 12. 14:52
 10/10 anonim ***** válasza:

"És, hogy miért mennék tanárnak pontosan? Mert jó a magyarázó képességem, éppen ezért mennék angol tanárnak is. Könnyen elmondom, hogy mikor kap az ige ing végződést, meg ilyenek."


- És szerinted ezért jó tanár lennél? Bárki be tud tanulni egy jó magyarázatot. Attól leszel jó tanár, hogy fenn tudod tartani a figyelmet, amíg elmagyarázod. És persze tudod, hogy a legritkábban magyarázol, hiszen pont a nyelvtudás az, amit nem előadások során sajátítasz el.

2015. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!