Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri diákhitelből finanszíro...

Megéri diákhitelből finanszírozni a BME tandíjat? (leginkább hasonló helyzetben lévők / diákhitelesek válaszát várom)

Figyelt kérdés
Ha a 400+ ösztöndíjat megkapom félévente (így 120ezer lenne) ésszerű diákhitelből finanszíroznom a tandíjamat? Mit kell tudni erről a hitelről? Tapasztalatok, tippek?

2015. dec. 11. 23:23
 1/10 A kérdező kommentje:
GTK karra mennék gazd menedzsmentre, ezt lefelejtettem
2015. dec. 11. 23:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ösztöndíj? Mert tudtommal tanulmányi ösztöndíjat, csak állami ösztöndíjason kaphatsz, és inkább csak 10000-30000 Ft körül van havonta átlagtól függően.
2015. dec. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bme GTK n van olyan ösztöndíj, hogy ha elérem a 400 pontot felvételin és utána minimum 3-asra teljesítem a féléveket, 180ezret állnak a 300ezres tandíjból.
2015. dec. 12. 09:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt hittem 400.000 Ft-os ösztöndíjat kapsz :)

A diákhitelről meg annyit, hogy van diákhitel-2, melyet közvetlen elutalnak az egyetemnek (tehát kizárólag tandíjra fordítható). Jelenleg nagyon kedvező ez, hiszen fix 2 % kamatra adják (többi kamatot az állam támogatásként adja).

2015. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Általában véve azt gondolom a Diákhitel 2-ről, vagyis a tanulmányok hitelből való finanszírozásáról, hogy megéri. Egyrészt, a tanulás az egyik legjobb befektetés, és ha nem kerülsz be államira, akkor beszűkülnek a lehetőségek. Másrészt alacsony a hitel kamata, a törlesztése is viszonylag laza, illetve a felvétele is egyszerű.


Persze érdemes azt is belekalkulálni, hogy mennyire jól jársz azzal a szakkal, amit hitelből finanszírozol. Mert nem minden szakkal lesz bomba állásod rögtön a végzés után. Illetve hogy biztosan nem tudsz-e államira bejutni, mert azért az az igazi, azt nem kell visszafizetni.

2015. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
460 pont az állami, nem sokan érik el. Mi van akkor ha később nem tudom törleszteni? Ugyanúgy kezelik ilyen esetekben a hiteleket mind a személyi kölcsönöket stb.?
2015. dec. 12. 11:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt kell tudni a még diákhitelről, hogy a kötelező havi törlesztés a jövedelemed egy bizonyos százaléka (illetve a minimálbérnek). Tehát a törlesztőrészlet nem magas, de ha csak annyit törlesztesz akkor nagyon sok idő lesz a visszafizetés (a magasabb kamatú diákhitel-1-nél még lehet, hogy kamatra sem elég). De lehetőséged van bármikor, bármennyit plusszban befizetned előtörlesztéskéként díjmentesen. A kötelező törlesztőrészlet folyamatos fizetése esetén nem mondhatják fel a szerződésed, tehát szerintem nincs túl nagy kockázat benne.
2015. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hallottam, hogy naponta kamatozik. Ez hogy néz ki? Naponta hány százalékot? Valami egyéb költség van?
2015. dec. 13. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Évente 2 %-ot kamatkozik (már a diákhitel-2), ezt osztják 365-részre. Valamint év végén a kamat hozzáíródik a tőkéhez. Egyéb költség nincs tudtommal.
2015. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld pacsi :)
2015. dec. 13. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!