Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kérek matematikából felment...

Ha kérek matematikából felmentést, az igaz, hogy semmi munkahelyre nem fognak felvenni matek érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Igen, mivel ha az ember elmegy állásinterjúra, először az érettségi jegyeit nézik meg. Ja, nem...
2015. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb munkahelyre minimum egy tanfolyam elvégzése kell és annak az igazolása lesz érdekes elhelyezkedés szempontjából. Nem az érettségid.


Szóval nem, nem hiszem, hogy ez igaz volna.

2015. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Tudtommal ha matekból felmentésed van (diszkalkulia) (én nem vagyok az,de ismerek olyat aki az(többet is)), matek helyett más tantárgyból kell érettségizni

És lehetőleg olyan szakmát választani ahol nem kell a matek

Akiket ismerek azok Egyetemre akarnak menni (ami szerintem azért funny (de ez az én személyes véleményem(ha zavar tégy úgy mintha nem olvastad volna)).

De szerintem simán elvégzik az egyetemet

De nyilvánvalóan egy munkahelyi felvételinél ez egy hátrány!

A matek elég fontos tantárgy és szerintem (személyes vélemény) minden jól fizető munkahelyhez elengedhetetlen a matek tudás.

2015. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, hogy miért "funny", mikor sem a kis- sem a nagybetűs egyetemeken nem tanítanak matematikát minden szakon. Sőt.
2015. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Semmilyen hátrányod nem lesz belőle, nyilvánvalóan nem közgazdásznak vagy pénztárosnak fogsz menni diszkalkuliával. Az érettségi bizonyítványodat senki nem fogja elolvasni, csak a megléte számít.

Egyébként meg vagy diszkalkuliás vagy, és akkor egyszerűen képtelen vagy matekból leérettségizni, vagy nem vagy, akkor meg úgyse adnak felmentést.

2015. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
erdész vadászhoz fontos a matek?
2015. dec. 14. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!