Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi szokott lenni jogi...

Mennyi szokott lenni jogi egyetemekre a bejutási ponthatár? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Most még csak 9.-es vagyok, csak érdekel.

Különböző egyetemek érdekelnek, az, hogy mennyi a minimum és, hogy mondjuk az ELTE jogi karára mennyi.

Nem tudom, jó-e a kategória.


2015. dec. 15. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A felvi.hu honlapon minden ilyen információt megtalálsz. Jelenleg van egy központi minimum ponthatár, 280 pont, ez alatt nem érvényes a jelentkezés, semelyik szakra.

2015. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Államira központilag a minimum ponthatár jogon 460. Efölé nem szokott menni, bár idén Pécsett 472 volt.

Költségtérítésesre valóban 280 a minimum.

2015. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ezt tudom. Ez nem tűnik vészesnek.

De maga az, hogy bejut-e valaki, mitől függ,

s ezek a pontok csak az érettségit jelentik? (a 280-at gondolom, hogy igen...), vagy az OKTV és a nyelvvizsga is számít?

2015. dec. 15. 21:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Elnézést. A másodikat még nem láttam.

Köszi.

És ez akkor csak az érettségi?

2015. dec. 15. 21:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezeket is be lehet számíttatni, a pontszámításról részletesen megint csak a felvi.hu honlapon tudsz olvasni. Azt nézd át, és ha utána van specifikus kérdésed, azt tedd fel itt :)
2015. dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. dec. 15. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!