Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2014 szeptemberében az egyetem...

2014 szeptemberében az egyetemekre körülbelül milyen felvételi ponthatár várható?

Figyelt kérdés
Most fogok felvételizni történelem állami szakra,ahogy néztem az éveket,diagrammokat 2011-ben volt a legutóbbi magas pontszám,tavaly már sokkal kevesebb.Gondolom több dolog is befolyásolja ezt ( hallgató szeződés stb..) Reménykedek hogy évről évre kevesebb a jelentkező és a ponthatárt nem viszik fel nagyon magasra..Ugye látom meg tudom,hogy a minimum ponthatárt emelgetik évente +20-al ami azt jelenti 260 lesz 2014-ben.Valakinek valami észrevétele esetleg ezzel kapcsolatosan,vagy van tanácsa?

#egyetem #pont #ponthatár #felvételi.felvi.eduline
2014. jan. 12. 16:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:

Ezt még a ponthatár kihirdetés előtt 1 héttel sem lehet megtippelni, nem hogy fél évvel előtte. Azt se lehet tudni, hogy hányan jelentkeznek idén...Meg persze az érettségi nehézségi szintje is beleszól, a jelentkezett emberek teljesítménye, meg minden más.

Amúgy én nem fognám feltétlenül a hallgatói szerződésre a jelentkezők számának csökkenését. Tavaly előtt volt először szerződés és tavalyra enyhítettek a szerződésben foglaltakon mégis tovább csökkent. Másrészről a ponthatár a legutolsó felvett ember pontszáma. Hiába emelkedik 240-ről 260-ra a ponthatár, ez nem feltétlenül jelent ponthatár növekedést egy adott szakon, hiszen lehet, hogy mind két esetben az utolsó embernek 350 pontja van, így ugyan az a ponthatár.

Tanács: tanulj érettségire, ha már van, akkor próbálj plusz pontot gyűjteni.

2014. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim válasza:
En is torire akarok menni,szoval nagyon bizom benne h a tavalyi korul lesznek a ponthatarok!
2014. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Melyik suli ?
2014. márc. 21. 19:40
 4/45 anonim válasza:
ELTE vagy KRE..utobbin 250 pont volt tavaly a hatar,nagyon bizom benne,hogy 90-100 pontnàl nem lesz nagyobb emelkedés!
2014. márc. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
én SZTE,ELTE tavaly kellett olyan 280 Szegedre,reménykedek hogy olyan 50 pontot emelkedik csak :S
2014. márc. 25. 12:11
 6/45 anonim válasza:

Lassan kijonnek a statisztikak,hogy hova hanyan jelentkeztek,abbol egy kicsit mar lehet kovetkeztetni..ELTE.re ha megint 500 alatt lesz a jelentkezok szama,akkor sanszos h nem emelkedik sokat..

Es emelt torivel hogy allsz? :)

2014. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Készülgetek,járok magántanárhoz olyan 70%-ot kéne írnom az lenne a tuti,igen olvastam hogy már megvannak a jelentkezők száma,de nem fogják kihirdetni míg a választások mennek mert ezt fel lehet használni a kampányba :S
2014. márc. 31. 12:23
 8/45 anonim válasza:

70Tol en is elegedett lennek..de ki tudja h eleg lenne e?! :/

En bizom benne,hogy azert nem hirdetik ki,mert irto kevesen jelentkeztek :)

2014. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Honnan tudod hogy kevesen jelentkeztek? Egyébként igen,de úgy érzem 70%-al kicsit bevédem magam jobban mint a 45%-al :S de nagyon félek az érettségitől...
2014. ápr. 1. 15:38
 10/45 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi,előzőre válaszoltál félreértettem,hát remélem kevesebb lesz a jelentkező és a választások után kihirdetik
2014. ápr. 1. 15:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!