Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van bármi esélyem is, hogy...

Van bármi esélyem is, hogy megtanuljam a főiskolás matekot?

Figyelt kérdés

1-4. osztályig még egész jó voltam. 3-as többnyire.

5-8 osztályban stabil 2-3-as. Az akkori tanárom elég szigorú volt és a suli matektagozatos is volt, de én normál csoportba jártam.

9-ben valamilyen oknál fogva 3-4-es jegyeket sikerült szereznem.

10-12. közt másik tanárt kaptunk, és szinte minden alkalommal pengeélen táncoltam a 2-esért. Az érettségim amúgy 3-as lett.


Egyszer voltam nevelési tanácsadóban még 10-ben, hogy felmentessem magam matekból, de se a tanárom se a tanácsadóban nem gondolta úgy, hogy szükségem lenne rá. Csupán annyi, hogy az átlaghoz képest több időre van szükségem, hogy megtanuljam. Ezzel egyébként is tisztában vagyok.


4 éve érettségizem. Azóta elvégeztem egy okj-t és dolgozom. Most elkezdtem a fősulit levelezőn, de hogy őszinte legyek nem számítottam arra, hogy lesz matekom, mert akik másik egyetemre/főiskolára jártak ugyanilyen karra, ott nem volt(amúgy egészségtudományi karról van szó). Másban is különbözik az én iskolám, mint a többi hasonló. Matekon olyanokat tanulunk, hogy halmazok, határérték számítás, deriválás, integrálás stb. Még a középiskolai anyaggal úgy ahogy megbirkóztam, de ez már sok. Az egyszerűbb számításokkal még boldogulok, de ha nincs mellettem tanár és egyedül kéne megcsinálnom egy feladatot, akkor teljesen összeomlok. Nagyon úgy néz ki, hogy matekból idén nem fogok vizsgázni, mert ennyi idő nekem édes kevés. Jövőre újra fel fogom venni és addig meg járnék külön tanárhoz, hogy a fejembe verje az integrálást és a deriválást.


Amúgy semmi más tárgyal nincs olyan gondom, hogy ne tudnám megtanulni, csak ezzel az eggyel.


2015. dec. 16. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

de amúgy miért nem nézted meg a tantervet, mielőtt felvételiztél?

ott le vannak írva milyen tárgyak várhatóak,jobb helyeken azt is hogy milyen témák kerülnek terítékre

amúgy én a helyedben megpróbálnám idén is.. mi az hogy meg se próbálod?

amúgy tudok ajánlani egy netes oldalt,ahol elég jól le vannak írva ezek

[link]

2015. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Elárulom hogy főiskolán ugyanaz a matek van, en közgazra jártam és mi is halmazokkat, derivalast, integralast tanultunk.

Ajánlom a magantanart, nagyon sokat segít, akar a vizsga elott pár alkalom és simán fel tudsz készülni a vizsgára úgy hogy előtte egy kukkot sem tudtál. Ő el tudja magyarázni úgy ahogy a tanár nem, tudsz tőle bármi hülyeséget kérdezni ami nem világos. Ez tapasztalat.

2015. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért nem akarok már ezzel szenvedni, mert jönnek az ünnepek és legközelebb január elején van vizsga. Akkor már inkább a többire gyúrok rá.


Egyébként annyira el voltam keseredve, hogy a kiiratkozáson gondolkodtam. Teljesen összeomlottam múlthéten. Csak a TO-s néni mondta, hogy inkább passzivizáljam magam és jövőre újrapróbálom.

2015. dec. 16. 11:07
 4/8 anonim ***** válasza:
tényleg nem akarlak megbántani, de lehet akkor nem való neked az egyetem. a többi több ezer hallgatónak is szívás,hogy az ünnepek alatt és a szünetben is tanulni kell, mert itt vannak a vizsgák. én legalább megpróbálnám a helyedben
2015. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most őszintén, azt hiszed, ha hetente kiírod ugyanazt a kérdést, akkor valaki majd megoldja a problémádat?


Továbbra is azt tudom tanácsolni, hogy tessék önállóan sokat gyakorolni. Rengeteg elektronikus honlap van, bőséges kidolgozott példával, youtubon jobbnál jobb szájbarágós videó, ahol elmagyaráznak mindent.

Ezenkívül tárva-nyitva áll a könyvtár.

Jobbnál jobb könyveket kölcsönözhetsz ki, hogy csak néhányat említsek:

Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás, Integrálszámítás.

Obádovics J.Gyula: Felsőbb matematika

Bólyai könyvsorozat.


Minden lehetőség adott, minden segítséged megvan. Ezek után csak tőled, és a szorgalmadtól függ, hogy hányszor kell még felvenned a tárgyat.

Nincs szükség magántanárra, korrepetálásra, ezek a könyvek úgy íródtak, hogy bárki önállóan megtanulhatja.


Ennek ellenére van még további lehetőség is: Megkéred valamelyik csoporttársadat, hogy segítsen. Vagy elmész magántanárhoz.

Vagy felteszed erre a honlapra a kérdésedet, és ha nem nagy hülyeség, akkor megválaszoljuk.


Másik lehetőség: Ha úgy gondolod, neked ez sok, nem tudod csinálni, akkor hagyd a fenébe az egészet! Minek a felesleges kínlódás.

Vagy átjelentkezel oda, ahova nem kell matek.



Szóval ezek a választási lehetőségek, ennél frankóbbat senki nem tud mondani.

2015. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja hat igen, itt véreznek el a legtöbben, akik megpróbálkoznak a főiskolával, jön a matek és rájönnek hogy ez mégsem nekik való és abbahagyják. Ez olyan mint egy selejtező. De ha ezen túljutsz akkor mar minden jobb. Ezért nem kene hogy feladd, mert gondolom nektek is csak elsőben van matek, utána mar nem is fogsz rá emlékezni hogy volt ilyen is (de nem is kell). Ugyhogy szerintem jobb ezen minél előbb túl lenni, mert ha tolod magad elott az sokkal nyomasztóbb.

2 voltam.

2015. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én meg első vagyok. linkeltem egy f*asza kis oldalt ahol az általad említett témák szájbarágósan el vannak magyarázva. vannak feladatok is. megcsinálod, majd lépteted a diát és egyből látod jó -e. nyilván nem leszel ötös ha csak ezek alapján tanulsz, de egy kettest csak össze lehet kaparni, ha gyakorolsz rá és megérted mit kell csinálni.

de mondom,van nekem is sok egyetemista ismerősöm és sok olyan aki kibukott,abbahagyta. azoknál is megvolt ez a mentalitás,hogy hát el se megyek vizsgára meg fa*szom se fog karácsonykor tanulni. aztán meg amikor 3. alkalmommal vették fel a tárgyat, már ott remegtek,hogyha nem sikerül akkor eltanácsolják őket.(nálunk így van)

szóval ha végezni akarsz az egyetemmel, akkor legalább próbáld meg vizsgán.


amúgy nekem is sok gondolt jelentett az egyetemi matek. magántanárra nem telt, így könyvekből és netről készültem. vagy néha 1-1 okosabb csoportársammal összeültünk és segített.cserébe én is neki olyan tárgyban amiben én vagyok a jobb.

2015. dec. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most kaptam egy olyan infót, hogy a tanár direkt szívatja a levelezősöket a nappalisok miatt(én levelezős vagyok). Alig van ember aki átment. Majd úgyis megyek a többi tárgyból vizsgázni és majd ha meg lesz azoknak az eredménye akkor kitalálok valamit, mert matekon kívül van még egy tárgy amit újra fel kell vennem.


Amúgy nekem nem azzal van bajom, hogy jaj karácsony és nem akarok tanulni, mert nem érdekel semmilyen ünnep. Még a szülinapom sem. Csak anyám fog be állandóan és nem érti, hogy nem érek rá ilyen f..zságokra.

2015. dec. 20. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!