Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gazdálkodási-és menedzsment...

A gazdálkodási-és menedzsment szakon a matek mennyire vészes?

Figyelt kérdés
Egyetemi jegyzeteket tudtok linkelni? Integrálás és deriválás van főleg ott?

2015. dec. 18. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet olyan vészes, sok ismerősöm jár gazdasági szakra és tele vannak szabadidővel :D
2015. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő kinek mi a nehéz, ha nem a szíved csücske a matek akkor lehet, hogy meg fogsz szenvedni vele, magántanárhoz is el kell járnod, hogy boldogulj.

Ne dőlj be ezeknek a netes hozzászólásoknak, hogy a gazdasági egyetemeken csak a lébecolás meg bulizás megy. Egyébként eléggé veszélyes, hogy ilyeneknek nyögtök be különböző fórumokra és eléggé ki tudtok szúrni az emberrel, mert sokan ezeknek köszönhetően jelentkeznek ilyen szakokra, hogy hát akkor kevés munkával lesz egy jó hangzatú diplomám amivel jól eltudok helyezkedni, aztán meg jön a szopóroller meg az 1-2-3 félévre kidobott pénz, miután rájön, hogy nem neki való ez a közgazdász pálya.

Deriválást a matek 1 alatt tanulod meg (analízis) a integrálást meg a matek 2 alatt (valószínűségszámítás), de sajnos lesz több matek is, statisztika 1-2, operációkutatás stb.+vegyes tantárgyak (elmélet+matek) vállalati pénzügyeknél, mikro, makronál is kel tudni képleteket, de ezek egyszerűbbek, számvitelnél mondjuk alapműveleteknél nem nagyon kell több.

Egyetemi jegyzeteketet nem linkelek, nézz itt körbe:

[link] [link]

Nézd meg BCE, BME, BGF stb. honalpán a tanterveket, ott a tantárgyaknak is szokott lenni adatlapja, oda beírják a kötelező olvasmányokat, követelményeket ha ezek is érdekelnek.

2016. jan. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ. Ez igaz amúgy, hogy sokan sokféle választ adnak, és lehet, hogy olyan válaszol, aki mérnökire jár BME-re, és esetleg kiröhögi a közgazdasági matekot, vagy olyan, aki nem oda jár, csak ismerőse van ott, ezért sok az eltérő válasz. Nekem jár erre a szakra ismerősöm, vidéki egyetemen, és ő nem volt erős matekból, de mégis bírja, igaz sokat kell tanulnia hozzá. Én valamilyen szinten értem a matekot, tanultam mikro-és makroökonómiát, statisztika egyetemi jegyzetet, és azt vettem észre, hogy ezek nem nehezek, csak időigényes, odafigyelt munkát igényelnek, és könnyű elszámolni, de szinte alapműveletek, csak ismerni kell a szabályokat. Számvitelt is tanultam. Amitől kicsit félek az csak az integrálás, és a deriválás. A deriválásról azt tudom, hogy az a könnyebb, és ha a szabályát megtanulják, akkor az sima ügy, de az integrálás már nehéz kicsit, igaz még nem magyarázták, csak szorgalomból keresgéltem könyveket hozzá.
2016. jan. 2. 07:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván akkor rád nem vonatkozik az első mondatom mert céltudatos vagy, és nem vagy sík hülye matekból, de BME-n az első 2-3 félév arról szól, hogy a hallgatók 20-30%-a kihullik, az ilyen emberek :D


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


De ez így van ahogy mondod, nem teljesíthetetlenek, csak tanulást és felkészülést igényel a zh, egyébként nekem a matek 2 elsőre meglett, a matek 1-el többet szenvedtem, de ez mondjuk betudható annak, hogy az elején még nem álltam át az egyetemi "tempóra".

2016. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi, addig is az integrálszámítás, és differenciálszámítás könyveket olvasgatom, meg youtuben is keresgélek hozzá megoldóvideókat, az a tuti, mert igazából kicsit félnék is előzetes tanulás nélkül ilyenre menni, még vidéki egyetemre sem mennék csak megfelelő ismerettel.
2016. jan. 3. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!