Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell pszichológia...

Miért kell pszichológia szakra C tipusu nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétel a nyelvvizsga. Csak a diplomához (de az meg nem csak pszichológián van így, hanem azt hiszem már minden szakon). Csak egyrészt nyelvvizsga nélkül nehéz annyi pontot összeszedni (De össze lehet persze). Másrészt a pszichológia szaknyelve az angol. Rengeteg szakszöveget kell olvasni, amit középfokú angol nyelvtudás nélkül nem tudsz:) (Ez nem tapasztalat, de minden pszichológia szakostól ezt hallom).
2010. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem azért, mert (ha jól tudom, középfok kell és angol, mert sok angol nyelvű szakirodalmat kell olvasni, hogy a legújabb dolgokkal tisztában legyenek) ha már tudni kell egy nyelvet legalább középfokon, akkor kicsit fura, hogy mondjuk szóban valaki tök jó, de írásban nulla. Szerintem egyszerre kell fejlődni szóban és írásban is. Az nem lehet, hogy valaki használ egy nyelvet(és pszichológián kell) de csak írásban vagy csak szóban jó. Ez a kettő szerintem együtt jár. Olyan lehet, hogy valaki az egyikből gyengébb, a másikból sokkal jobb.
2010. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy én németet tanulok:-S És angolt csak 3 éve.. de inkább 2, mert az első évben 1 köcsög segfej volt a tanár, akit hajigáltunk órán, és fekvőtámaszt gyurattunk vele:D szoval nem vagyok túl jó angolból.. és ha az kötelező lesz pszichológián, akkor nekem vagy annyi, vagy nem tudok menni:(
2010. márc. 23. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:) Utánanéztem, hogy biztos ne mondjak hülyeséget:)

Szóval:

"A pszichológia alapképzési szakon az eredményes tanuláshoz angol nyelvtudás szükséges, amit a felvételi eljárásban igazolni nem kell." (felvi.hu)

Itt a szakszövegekre gondolnak, amit írtam. Ha nem tudsz angolul, nem tudsz miből tanulni:) (Sok könyv nincs lefordítva pl)

2010. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még mindig utolsó vagyok:D Feküdj rá az angolra:) Hidd el, német után nem vészes:) Én is csak második nyelvként tanultam angolt, de nem volt túl jó tanárom (mondhatni nem tanított szinte semmit). Aztán elmentem különtanárhoz (Azt hiszem 12. év elején) és mire érettségiztem meg volt a nyelvvizsgám:) Mindent bele!!!
2010. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

második vagyok.

úgy tűnik szépen félreértettem a kérdést, azt hittem, már bent vagy a pszichológia szakon..

na mind1, a másik hozzászólónak igaza van, német után könnyebb az angol, ráadásul nem egy nehéz nyelv. Feküdj rá és menni fog!

2010. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az egyetem évei alatt nem tudsz megtanulni angolul, akkor bele se kezdj
2010. márc. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!