Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE pszichológia szakra...

ELTE pszichológia szakra tényleg kötelező legalább egy középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömtől hallottam, hogy pár éve felvételi követelmény volt. Ez ma is így van?
2009. szept. 25. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anélkül elég nehéz összehozni a +80 pontot.
2009. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Harmadéves vagyok itt. De minimum középszintű angol nélkül nem boldogul az ember amúgy sem sajna :(.

2009. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És ahogy ez előttem szóló is írta a szakirodalom nagy része van angolul és gondolkodás nélkül fel is adják. Ha nem érted, a te bajod.
2009. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 1. Annyira magas a pontszám az államilag támogatott helyekre, hogy a bejutáshoz amúgy is kell a középfokú nyelvvizsga. 2. Ahogyan írták is: a szakirodalom zöme angol, amit a hallgatóknak olvasniuk kell. Műhelymunka, szakdolgozat írásánál nem lehet megkerülni. Akinek komolyabb tervei vannak és publikálni szeretne, annak pláne nem. 3. Én az SZTE-n járok pszichológiára, így az ELTÉ-n nem 100%, hogy ez a szabály, de nálunk igen. Öt év utáni diplomát csak az a pszichológus hallgató kaphat, akinek két középfokú nyelvvizsgája van, az egyik angol nyelvből.
2009. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nézegettem a felvételi tájékoztatókat és ezt sehol nem találtam eddig. Csak azt, hogy alapfokozat megszerzéséhez szükséges.
2009. szept. 25. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!