Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet érvényesülni 18 évesen...

Lehet érvényesülni 18 évesen szakma nélkül?

Figyelt kérdés
17/f vagyok Jövöre végeztem volna a szakközépbe(3 éves Gépész szakma)és nyáron gyakorlatra kellett mennünk és a suli végefelé orvosi vizsgálaton kiderült hogy a jobb fülemen két sipolást(frekvenciát ) nem hallok és emiatt nem vehetnek fel a gyakorlatra és a szakmát se tudom letenni... Ezért ott kellet hagynom a szakmát .. Másik sulit meg annyi idö alatt nem találtam igy ott hagytam a sulit a család közös átgondolásával... Azóta dolgozok.. Jövöre szeretnék suliba menni hogy egy szakma legyen a kezembe de nem tudom mitcsináljak... Nincs Vas megyébe normális iskola .. És olyan szakma ami tetszene és olyan ahol ez a b*szott sipolás nem fontos..

2015. dec. 21. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Matematikai esélye van, de ennél nem több. Ami azt illeti, 28 évesen sem reális érvényesülni: az egy hosszabb út része, nem az eleje.

Biztosan van Vas megyében normális szakközép, és érettségivel a kezedben mehetsz emelt szintű OKJ-s képzésre. Így melegen ajánlom, hogy érettségizz le előbb, ha már idáig eljutottál (szakközépbe jártál eddig, szóval már nem volna sok hátra). Azonban neked kell tudnod, mi is érdekel. Nem egyszerű utánanézni, hol mi a feltétel (én annak idején csak poénból végzett sportkommunikátor OKJ-s képzést hagytam ott, mert színtévesztőként állítólag nem végezhettem volna sajtós munkát), ezért érdemes adott iskolában is érdeklődni erről, mielőtt beiratkoznál.

2015. dec. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet érvényesülni 18 évesen szakképzettség nélkül. Lehet belőled betanított biodroid a szalag mellett, esetleg mehetsz közmunkára. Ez is az érvényesülés egy módja.

Azt meg hadd ne higgyem el, hogy csak azért kellett félbehagynod egy szakmát, mert a hallásvizsgálaton két frekvenciát nem hallottál. Előtte gondolom, minden tökéletes volt, 100%-ra tudtál mindent és csak ez hátráltatott. Ráadásul gyanítom, valami gyógyíthatatlan betegség van a háttérben, hiába mentél vele háziorvoshoz, fül-orr-gégére, sehol nem tudtak mit kezdeni, nem javult a hallásod. Az alkalmasságit végző orvos meg nem vállalta a vizsgálat ismétlését, hiszen ha egyszer nem ment, többé már nem is fog. Csak ez a két sípolás, á, de szörnyű!

Ha akarsz, fogsz tudni szakmát tanulni. Orvosi alkalmasságin a vakot, süketet is áttolják, hogy legyen létszám. A már elkezdett szakmát is be tudnád fejezni, ha elmennél orvoshoz, hogy kiderüljön, miért nem feleltél meg a hallásvizsgálaton. De ha neked így jó, nem kell erőlködni.

2015. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ameddig tudsz dolgozni valamennyi pénzért és a szüleid tudnak segíteni anyagilag addig javaslom hogy esti tagozaton tedd le az érettségit mert manapság nagyon sok OKJ-hez követelmény. Utána ha úgy van leteszel valami OKJ-t és nézel magadnak valamit. Én elsősorban a logisztikát javaslom.
2015. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért érettségizz, mert az hasznos, és azután sok helyre mehetsz még, de amúgy a médiaszereplők nagy részének érettségije sincs, mégis sikeresek, szóval nem ezen múlik.
2015. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1 válaszolo :az a 2 év nem számit sehol sem... .

de köszönöm a tanácsod.. :)


2.válaszolo Lehet neked ez poén de igy van.. Emiatt hagyhattam a szakmát... Nincs semmiféle gyogyithatatlan betegség a háttérbe -.-" A gyakorlati orvoson kivül Szombathelyi Sztkba voltam egy vizsgálaton és ugyanez lett és ennyi ... Nem nekem nem jo igy... azért kérdeztem itt is... De látom nem sok értelme volt.. Savazni savazd azt aki baszik tanulni hogy érvényesüljön az életbe..

Ja meg ugy irsz rola mintha én tehetnék a "sipolás nem hallásához"


3.válaszolo

Vas megyébe esti tagozatot nem találtam.. Ami meg lenne az elit iskola ahol nagy a követelmény.. Köszönöm h nem savazol.

4. válaszolo köszönöm igyekszem törekedni a dolgokhoz csak suli kéne...

2015. dec. 21. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:

"az a 2 év nem számit sehol sem... . "


- Van egy érzésem, hogy Te nem szakközépbe jártál...

2015. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs elirtam Szakmunkás :/
2015. dec. 22. 10:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Az baj, mert marhára nem mindegy.
2015. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kösz -
2018. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!