Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most fogok felvételizni es...

Most fogok felvételizni es nagyon parázok. A Balatonalmádi gimibe (DLSB-be) szeretnék menni. Körülbelül hány pont kell hogy bejussak?

Figyelt kérdés
2015. dec. 21. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért parázol, hogy egy sz.r gimibe felvegyenek? Hát gratulálok... A DLSB SEMMIT nem tud felmutatni azon kívül, hogy minden éveben lefölözi a megye tehetségesebb diákjait, majd szarrá magoltatják a diákok agyát. Az egyetlen pozitívum az angol nyelvű órák miatti garantált felsőfokú nyelvvizsga, de szerintem öt év szenvedésért ez édes kevés!

A legszebb az egészben, hogy DLSB-ben csak egy dolog számít, az iskola hírneve, nem vagy elég jó, van bármi problémád, lelki bajod, nehezen illeszkedsz be? Nem hogy segítenének, hanem beletaposnak a földbe, leépítik az önbizalmadat, majd pedig közlik, hogy el lehet menni, el vagy tanácsolva!

Öt évet húztam le a DLSB-ben, kitűnőre érettségiztem, és most olyan állásom és szakmám van amire a DLSB-s tanárok imádják verni a f.rkukat, hogy őt is mi neveltük, ő is Almádis volt... Hát ba.szák meg! Az a gimnázium öt évet vet el az életemből és olyan lelki sérüléseket okozott amik még így dolgozó felnőttként is fájnak!


Persze van azért egy két jó tanáruk akiktől sokat lehet tanulni, a biológiát tanító Várkuti Anna például zseniális, Bognárné is kifejezetten jó és emberi tanár, de erős kisebbségben vannak.

2015. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként egy tanács így felnőtt fejjel. A legrosszabb gimiből is be lehet kerülni a legjobb egyetemre is, nehezebb ugyan, de nem lehetetlen. Viszont nagyon nem mindegy hogy öt éven át úgy mész gimnáziumba, hogy gyomorideged van, vagy úgy mész be, hogy de jó találkozhatom a barátaimmal, és értelmes dolgokat tanulhatok (Almádiban a baromságok magoltatásán van a hengsúly). Engem az a gimnázium szinte teljesen tönkretett lelkileg öt év alatt.
2015. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk, azt is hozzá kell tenni, hogy sokan nagyon szerették a gimit, de ha nem illesz bele a tipikus mindent beseggelő az iskola hírnevét növelő mintadiák kategóriába, akkor huszadrangú iskolapolgár vagy, és bármi lelki bajod van, ami miatt nem megy a tanulás úgy ahogy elvárják, akkor a megoldás az eltanácsolás, senkit nem fog érdekelni, miért nem teljesítesz jól, ha rontod az iskola statisztikáit akkor mehetsz elfele...
2015. dec. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nem igazán értem a válaszolót.

Én három éve vagyok DLSB-s, és számomra ponthogy óriási élmény az egész, a sok tanulással és a sok zseniális közt egy-kettő rosszindulatú és szakmailag rettentő gyér tanár ellenére is. Mellesleg, sajnos ez az arány Magyarországon igen jónak számít...

Annyit tudok ajánlani, hogy spanyolra semmiképp se menj. :) Az olasz megéri, de a német az amin biztos nem bukhatsz.

Tekintetbe véve, hogy már nem kell tehetséggondozót írni, illetve elnézve az idén felvett nulladikosok között négy-öt tippppikus szakközépbevalót, akik a heti 19 angolóra mellett sem bírtak félévig kettesnél jobb jegyet szerezni angolból, nem kell hogy túl sok pontod legyen.

Összesen 90 ponttal a 125-ből még pont bekerülsz.

Annak ellenére, hogy az iskola hírneve inkább a DLSB 10 évvel ezelőtti formájának és mentalitásának emléke inkább, mint reális kép a jelenlegi helyzetéről, ugyanúgy ajánlanám. Ha kolis leszel, mindenképp jól fogod érezni magad, talán az országbeli kolik egyik legjobbika.

Amennyiben ide szeretnél jelentkezni, annyival kell tisztában lenned, hogy lesz minimum két nehéz éved tanulás szempontjából, és az, hogy lelkibetegnek érzed-e magad, vagy ponthogy ellenkezőleg, és kiváltságnak érzed hogy ide járhatsz, leginkább rajtad múlik :)

2016. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Én három éve vagyok DLSB-s,"


Én öt évig voltam. Két év ide. :-P


"és számomra ponthogy óriási élmény az egész, a sok tanulással és a sok zseniális közt egy-kettő rosszindulatú és szakmailag rettentő gyér tanár ellenére is."


Azért a sok zseniális erős túlzás. Van egy-kettő nagyon jó tanár, de döntő többségében a diákok azok, amik az iskolát azzá teszik ami.


"Annyit tudok ajánlani, hogy spanyolra semmiképp se menj.

:) Az olasz megéri, de a német az amin biztos nem bukhatsz."


Ezen még ráér gondolkodni, de egyébkén teljesen jogos. Szerintem a német a leghasznosabb, de a legkeményebb is.


"illetve elnézve az idén felvett nulladikosok között négy-öt tippppikus szakközépbevalót, akik a heti 19 angolóra mellett sem bírtak félévig kettesnél jobb jegyet szerezni angolból,"


Na ja. Tipikus DLSB-s mentalitás. Ez volt az, amit tiszta szívből gyűlöltem a gimiben. Ha nem felelsz meg az elvárásoknak, nem vagy jó tanuló, problémás vagy, akkor sz.rt sem érsz és takarodj innen. Én pont ilyen nulladik végén kettes tanuló voltam, akit a drága tanári kar, és a kedves évfolyamtársak elkönyveltek hülyének és vesztesnek, csak azért, mert nem illettem bele az iskola húúúú de elitista profiljába. Az viszont senkit nem érdekelt, hogy mi játszódik le a lelkemben, senki nem kérdezte, hogy van e valami baj otthon, csak két nagyszülőm halt meg két hónapon belül, és depressziós voltam. A kutyát nem érdekli mi van veled, nem teljesíted az elvárásokat, akkor takarodj a retekbe, mert rontod az iskola hírnevét, meg statisztikáit. Egy normális pedagógus foglalkozik a diákja lelkével is, a DLSB-ben csak az eredmény számít. Egyébként amikor nulladikasok voltunk velem együtt több ember el lett tanácsolva, csak azért, mert kettes volt angolból... húú borzalmas. Bocsánat a kettes érdemjegy jelentése elégséges! Mi az, hogy eltanácsolás? Gyakorlatilag egy szelekció, itt nem vagy kívánatos személy, mert nem vagy elég jó... Egy normális intézményben az ilyen hallgatókat segítik és megpróbálják felzárkóztatni, Almádiban, viszont elhajtanak a bús 3,14csába. Ennyit az iskola mentalitásáról. Apró megjegyzés, azok közül aki el lett tanácsolva, mindenki elvégezte Almádit (mert nem voltunk hajlandóak elmenni) és elég szép eredménnyel végeztünk. Én mint már említettem kitűnőre érettségiztem, de a többi sorstárs is tök jól teljesített, jó egyetemekre kerültek be.



"Annak ellenére, hogy az iskola hírneve inkább a DLSB 10 évvel ezelőtti formájának és mentalitásának emléke"


Úgy látom a tíz évvel ezelőtti sz.r mentalitás még bőven megvan.


"Ha kolis leszel, mindenképp jól fogod érezni magad, talán az országbeli kolik egyik legjobbika."


A koli viszont valóban jó. Talán az egyetlen valóban értékes dolog a DLSB-ben.


"és az, hogy lelkibetegnek érzed-e magad, vagy ponthogy ellenkezőleg, és kiváltságnak érzed hogy ide járhatsz, leginkább rajtad múlik :)"


Értsd hajlandó vagy mindent agyatlanul beseggelni vagy sem. Megjegyzem egyetlen iskolába járni sem kiváltság. Amiért megküzdesz az nem kiváltság. Ne te legyél hálás azért, hogy egy iskolába járhatsz, hanem az iskola legyen hálás azért, hogy őket választottad!

2016. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 K.Péter123 válasza:

Én is a kritikus hangvételű hozzászólóval értek egyet. A DLSB-ben nincs hozzáadott érték. Felvesznek (mivel nem tehetnek mást) mindenkit aki belefér a ponthatárba, függetlenül attól, hogy korábban foglalkozott-e az angol nyelvvel.Viszont semmilyen plusz támogatást nem adnak azoknak, akik korábban nem tanultak angolt, vagy ugyan tanultak, de nem teljesítenek jól. Ez a mentalitásuk a második félévre lelki megtörésbe megy át, hogy a nem kívánatos tanulók önként hagyják el az intézményt. És itt nem olyan tanulókról van szó, akik nem akarnak tanulni, vagy akik csak melegedni járnak be!

Általában a korábban angollal nem foglalkozó diákok vannak a legrosszabb helyzetben. Szinte egyből olyan rutint várnak el tőlük, mint azoktól akik már általánosban is végig az angolt tanulták, de semmi plusz segítséget nem biztosítanak számukra. Persze lehet mondani, hogy minek megy valaki nulla angollal egy ilyen suliba. Erre a válasz egyrészt az, hogy az iskola nyílt napján mosolygósan invitálva elmondják, hogy ez nem probléma, jöjjön csak a gyerek, itt úgy is mindent elölről tanítanak. Másrészt pedig sokan jelentkeznek oda angolra olyanok, akik már más nyelvből kézzel fogható eredményeket értek el.


Írta valaki ott tanuló az előző hozzászólásokban, hogy van olyan aki a heti 19 óra angol ellenére sem képes kettesnél jobbat írni... Hát igen, első hallásra ez furcsának hangzik, hiszen gondolhatnánk, hogy mivel leadják az anyagot elejétől a végéig, nincs más dolog csak megtanulni... Igen ám, de egyrészt a kettes itt 60%-tól jár (ami már eredményes nyelvvizsgát jelentene), másrészt annak a leadott anyagnak le is kellene ülepednie, hogy használni is tudja a diák. De erre már nincs igazán lehetőség, mert az adott héten leadott anyagból minden esetben pénteken iratnak nagydolgozatot, ezzel megfosztva a diákot a hétvégi rátanulás lehetőségétől, mondván, hogy a tanárnak idő kell, hogy kijavítsa a dogákat... Így gyakorlatilag megfelezik a dolgozat írása előtt a tanuló rendelkezésére álló tanulási időt. Más két tanítási nyelvű iskolákban külön heti 2-3 órát iktatnak be a rosszabbul teljesítő diákok felzárkóztatására, a DLSB-ben nemhogy nincs ilyen, hanem még a heti angol óraszámot le is csökkentették az elmúlt években kettővel. ÉS még lehetne hosszasan sorolni, hogy miként tesznek keresztbe a nem libling tanulóknak. A DLSB számára az a jó diák, aki szinte középfokú nyelvtudással lépi át az iskola küszöbét, mert ők tudják öregbíteni az iskola hírnevét... Így minimálisan sem értékelik a kitartást, szorgalmat, akaratot, ha ahhoz az iskolának is kellene valamit hozzátenni a jobb eredmények érdekében.

Két, szinte bármelyik ott tanító tanár szájából elhangzó mondás dívik a DLSB-ben:

1., "Az első félév vérpisilős, sírós, kiborulós azok számára akik nem tanultak angol korábban, de a második félévben javul a helyzet." Persze némi akarattal meg lehetne ezeket sírásokat, kiborulásokat előzni, ha az iskola tenne is valamit ezekért a diákokért.

2., "A második félévben romlik a zéró évfolyam tanulmányi eredménye, mert akik angol tudással lépték át az intézmény kapuját és így végiglógják az első félévet, a másodikban nem tudnak ráérezni a tanulásra." Miközben arról van szó, hogy ekkorra már nem csak az évfolyam ~10%-át kitevő "újoncok" hasalnak el, hanem a gyenge tanárok, rosszul megválasztott tanítási és számonkérési módszerek miatt a veterán angol tanulók is.

Persze vannak, akiknek megy az angol mindezek ellenére, de nem ők a nagy többség. És vannak olyanok is, akik korábban nem tanultak angol (legalább is az iskolai adatlapjuk szerint nem....)mégis hasítanak. Persze róluk idővel egytől egyig kiderül, hogy magánúton jelentős angol tudást vettek fel, de erről ha tudnak is, mélyen hallgatnak a velük példálózó tanárok....

2016. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat nagyon köszönöm a válaszokat! Mondjuk a felvételim eleg rossz lett... De nekem a szüleim mindenképp Kettannyelvu iskolába akartak íratni mert en 4 évig külföldön amerikai iskolába jartam ezert ok nagyon fontosnak tartják h nem essek vissza az angolba... Almadit sajnos elso helyre raktak de ilyen felvetelivel nem fognak felvenni... Másodiknak a Siófoki Perczel Mór Gimnaziumot jelöltem meg... Igaz zeró nemet tudással de a szüleim azt mondtak h nem kell németet tudni ugyis megtanítják es ezt nyílt napon is elmondtak... Bar nagyon felek...
2016. febr. 13. 12:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező a szüleidnek semmi joga nincs önkényesen meghatározni, hogy hová menj, bizony itt a gyámhatóság segítségét is kérhetted volna, egy 13-15 évesnek joga van eldönteni, hogy mit és hol tanulna (törvényileg is).

Sajnos ez már késő bánat...

2016. febr. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Végül hova vettek fel?


egy DLSB-s, aki SZERETI az iskolát (annak ellenére is, hogy kettes-hármas tanuló vagyok. Nekem pont, hogy az ottani tanárok segítettek, ha depressziós voltam, nemcsak keresztülnéztek rajtam....)

2016. aug. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!