Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » DLSB, Magyar-angol Tanyelvű...

DLSB, Magyar-angol Tanyelvű gimi Balatonalmádi - spanyol vs olasz oktatás? Tudsz véleményt mondani?

Figyelt kérdés

Olyan diákok véleményét várom, akik a leírt suliba járnak vagy a közelmúltban jártak, és van tapasztalatuk az ottani spanyol, illetve olasz oktatásban. Azt a statisztikákból (oktatás.hu) látom, hogy spanyolból jobb eredménnyel érettségiznek a diákok, de ugyanakkor azt is hallani, hogy "keservesebb" ebből a tantárgyból a négy év, mint olaszból. Mindenkinek a véleménye érdekel, akinek KÖZVETLEN tapasztalata van a témában.

Köszönöm!



#gimnázium #olasz #két tanítási nyelvű #spanyol #DLSB #balatonolmádi #magyar-angol tannyelvű
2015. máj. 11. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, valóban keservesebb. Olaszból anélkül is át tudsz menni, hogy valójában nem is tudsz olaszul. De nekem ha még egyszer választanom kellene, olaszt választanék.
2015. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia :) én ott tanulok olaszt és nagyon szeretem. Spanyolt terveztem eredetileg, viszont a felsobbévesek lebeszéltek róla. Annyira nem nehéz a spanyol viszont ha azt választod akkor muszáj dupla energiát is belefektetned a tanulásába mert az órák egy gyenge alapot adnak. Ismerek olyanokat akik már elsoben különtanárhoz jártak. Az olasszal ezt nem tapasztaltam, a tanár nagyon jó és hogyha akarsz akkor nála rendesen meg tudsz tanulni olaszul különtanár nélkül és még az olasz kultúrával is megismerkedsz nagyon jól. Sot, olasz cserediákprogramok szinte minden évben vannak (én Szicíliában voltam idén) míg spanyol még szerintem nem volt. Remélem segítettem:)
2015. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia :)

Én is olaszt tanulok, és mint az előttem szóló először én is spanyolt szerettem volna tanulni, de a felsőbb évesek engem is lebeszéltek.

Szerintem a spanyollal sincs semmi baj, egyik alkalommal bejött hozzánk a spanyol tanár helyettesíteni (ugyanis a spanyol tanár tud olaszul és angolul is, valamint ő volt az olasz tanára a mostani olasz tanárnak a suliban), szóval bejött hozzánk helyettesíteni és szerintem nagyon jó volt az az óra és a spanyolos ismerőseimtől annyit hallok, hgy tényleg rendesen kell tanulni rá, de ettől függetlenül szeretik.

Az olasz is iszonyat jó, rengeteget tudhatsz meg az olasz kultúráról és arról az egész életformáról.

Nagyon jó hangulatban telnek el mindig az olasz órák, iszonyat kedves a tanár és hiába a tanárunk mégis tudunk rá "barátként" tekinteni.

Néha néha egy egy kis sztorit is elmesél nekünk az olaszországi élményeivel kapcsolatban és rettentő jó kedvet tud csinálni.

Maga a tanulás az olyan, hogy az olaszra is kell rendesen időt fektetni, mert nem nehéz, de igényli a figyelmet.

Az osztályzás és a számonkérés nagyon korrekt.

Szerintem válasz azt amelyiket jobban szeretnéd nem hiszem,hogy meg fogod bánni :)

2016. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!