Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 8. -os vagyok, most felveteliz...

8. -os vagyok, most felvetelizek. Nemtudom hogy van e meg olyan rajtam kivul h felvetelizik. Olvastam a neten h 2016-ban fel emelik a pontszamokat! Es aki tud olyan linket kuldeni ilyen kozpontis feladatokat gyakorlas kepp annak nagyon megkoszonnem?

Figyelt kérdés
2015. dec. 23. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jaj kicsi szívem, nagyon el vagy tévedve...

Először is: 8.-ban szinte mindenki felvételizik, a középiskolák közül szinte mindegyikbe kötelező a központi felvételi, ez alapján kapsz pontokat, ez alapján hívnak be szóbelire aztán vesznek fel.

A "pontszámokat" nem emelik fel, nem is tudják. Amire te gondolsz, az a felsőoktatás (azaz a középiskola végén leérettségizel, és utána mikor egyetemre akarsz menni, arról van szó), és ott sem a pontszámokat emelik meg (a pontszám az, amit te kapsz), hanem bizonyos ponthatárokat. De ezzel neked 8.-ban még nem kell foglalkozni.


Az oktatási hivatal honlapján megtalálod a feladatsorokat, de ha a google keresőjébe beírod, hogy központi felvételi feladatsorok, akkor is kiadja biztosan. Egyébként a magyar felvételi nem fog valami jól menni, mert nem valami értelmesek a mondataid.

2015. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Www.pitagorasz.hu. le is tudod ellenőrizni. Ott van a javítókulcs is.
2015. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg gyerek, aki normális általánosba jár (nem általános iskola és gimnáziumba, vagy hatosztályosba), és ők mind felvételiznek idén :)

Hát, lehet, hogy fel fogják emelni, de ez csak akkor, ha könnyű lesz a központi, mert akkor még a legbutább gyerekek is meg fogják tudni oldani.

A többiek nem linkeltek oldalt, de én most megteszem ;)

[link] Itt a "9. évfolyamra" linkre kell kattintani az adott évnél, amit meg szeretnél nyitni.


Sok sikert!

2015. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!