Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen esély van felsőfokú...

Milyen esély van felsőfokú angol és orosz nyelvtudással elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Oroszból és angolból megvan a felsőfokúm, de azért természetesen nem vagyok anyanyelvű egyik nyelvből sem. Anglisztikára járok, a fordító mesterszakot néztem ki következő állomásnak. A baj csak az, hogy a fordítói piac elég telített, fordítóirodákhoz bekerülni nehéz, vállalkozóként pedig nulláról megint csak nehéz elkezdeni ügyfélkör nélkül. Természetesen más oroszos/angolos munka is érdekelne, nem csak fordítás, de több tanfolyamot vagy egyetemi szakot már nem szeretnék elvégezni. Mennyire könnyen találnék munkát a fordítói mesterszak után? Körülbelül milyen fizetésre számíthatnék?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 25. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

A felsőfokú nem sokat mond. Max annyit, hogy nem áll tőled messze a nyelv.

A papír megvan, legyen meg mögötte a tudás is.

S minden más végzettség nélkül, simán add be az önéletrajzod pár multihoz. Hidd el keresni fognak!

Kezdőként még vidéken is 180-200 bruttótól indulsz.

2015. dec. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Nézz utána az SSC szektornak, a Randstad honlapján pedig van bérkalkulátor is. Ha az üzleti szféra felé haladnál, akkor egyáltalán nem rosszak az esélyeid.
2015. dec. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég ha elkezded tanítani ezt a két nyelvet, korrepetálás, nyelvvizsga felkészítés. Heti 40 óra, óránként 3000.- ért, az havi 480.000.- és ha nem vállalsz ennyit, akkor is bőven megélsz. Azt gondoltam én is, hogy telített az angol nyelvtanári piac, de jó reklámmal seperc alatt a tetőn is ültek. SZóval csak talpraesettség kérdése. Fordítani is ilyen. Helyezkedni kell, ismerkedni, kapcsolatokat építeni és jönnek a feladatok.
2015. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket könnyű mondani utolsó, de azt elfelejtik, hogy a tudás megléte és átadása között nagyon nagy különbség van. Lehet, hogy neki ehhez nincs tehetsége. Nekem is felsőfokúm van angolból és használni is tudom, erre mindenki megörül, hogy akkor majd én elmagyarázom, közben meg csak annyi tudok nyökögni, hogy hát őő, ez azért van így, mert máshogy rosszul hangzana vagy mert olyan megérzésem volt... De persze ezt veheted kényességnek is.
2015. dec. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!