Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A házi dolgozatot milyen...

A házi dolgozatot milyen formátumban küldjem el a tanár e-mail címére? PDF vagy DOC?

Figyelt kérdés

A pdf azért lenne jobb, mert szerintem elegánsabb, meg biztosan úgy marad a szöveg, ahogyan én elmentettem. Nem a Word szövegszerkesztőt használom, ezért néha elcsúszkál.

A többiek viszont azt mondják, a .doc formátum a jó, mert abból tudja kimásolgatni a szövegeket, ha ellenőrizni akar valamit.


Melyiket kell? Nem lesz probléma, ha én PDF-ben küldöm?


2015. dec. 25. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
rtf
2015. dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pdf-be!
2015. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amilyenben kéri,mert sajna találkoztam olyan sulival,ahol doc-ba kérték. Na most kérdem én,miért nem képesek pdf-be befogadni.. ..

Számomra a pdf a logikus az általad leírt okokból.

2015. dec. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Küldd el mind a kettőben a fenti magyarázattal...


T. Tanerő, küldöm a házi dolgozatom, s mivel nem Word szövegszerkesztőt használok, elküldöm pdf-ben is, ha esetleg elbitangolna a doc formátumú, akkor is lássa a végeredményt, stb., stb.


Ha normális a tanár, ez nem lehet gond.

2015. dec. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt elküldeném, ezt nálunk sokszor meg is követelik, mert a pdf a fenti okokból elegánsabb, viszont a docból kiszedhetők a képek és ellenőrizhetők a formai és terjedelmi követelményeknek való megfelelés.
2015. dec. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

PDF-ben, ha külön nem kéri, hogy más formátumot használj. (Bár ilyet nincs értelme kérni. Hacsak nem informatika ház, és kifejezetten Office kezeléssel kapcsolatos.)


Nem szerkesztőtársak vagytok, hanem te beadsz neki egy kész munkát. Vagyis értelmetlen DOC-ban átküldeni, mert az csak egy munkaanyag. Elküldhetnéd akár ODT-ben is, vagy ha nem is Office-típusú szerkesztővel dolgozol, akkor még tovább bővülnek a lehetőségek. Sok köze nincs hozzá, mivel dolgoztál. Szerintem az a nevetséges, ha valaki DOC-ban küld el bármit.


A PDF pont erre lett kitalálva. PDF-ből is lehet szöveget másolni, és képeket kimenteni. Aki ehhez nem ért, az magára vessen. (Egyébként ha nyomtatva kérné, akkor fel sem vetődne ez a kérdés.)

2015. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!