Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírom megérteni sehogy a...

Nem bírom megérteni sehogy a kémiát és a fizikát?

Figyelt kérdés

Idén lettem kilencedikes, de már tavaly is gondjaim voltak kémiával, fizikával, és matekkal. Gondolom nem csak én vagyok így vele.

A matek/fizika tanárom iszonyúan szigórú, nem bírok a fizika órájára sehogy se felkészülni, hogy jó legyen a dolgozatom/felelet. Eddig bukásra állok fizikából. Kémiát az meg csak szimplán nehéz, valamiért nem értem a dolgokat, hogy miért, hogyan kell úgy csinálni, és a mostani TZ-re is csak a szabályokból tudtam felkészülni, csak hogy legalább a 2-es legyen meg.



2015. nov. 19. 09:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Még korrepetálásra is járok, de úgy se.
2015. nov. 19. 12:12
 2/8 anonim válasza:
Miben kéne a segítség?
2015. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Úgy látom, nemcsak a fizikával, kémiával, és a matematikával vannak komoly problémáid, hanem a fogalmazással, és a helyesírással is.


A néhány soros irományodban kapásból vagy 6-8 hibát/értelmetlen mondatszerkezetet találtam.


Javaslom, olvass a tantárgyakhoz kapcsolódó könyveket. Az lehet a fő bajod, hogy szövegértési gondjaid vannak, így nem érted az alapvető matematikai vagy fizikai kapcsolatokat sem, így a felvetődő problémákat sem.


Ezen csak úgy tudsz javítani, ha könyveket olvasol, mégpedig egyre többet. (Persze fizikai/kémiai/matematikai jellegűeket).


Az iskolai könyvtár rendelkezésedre áll, ingyenes.


Nagy szorgalom és sok gyakorlás az egyetlen kiút!

2015. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudok fogalmazni, és helyesen írni is, csak ezt az előtt írtam, mielőtt elindultam iskolába, nagy sietségben. ( ha megnézed, ma 09:36-kor írtam, nem volt első 3 órám.)
2015. nov. 19. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem meg, akinek nincs semmi affinitása ezekhez a tárgyakhoz, teljesen felesleges ilyen tárgyú könyveket olvasnia,elég ha néhány alapszabályt bemagolsz, és amikor felelsz, ezeket elmondod. A tanár fogja értékelni az igyekezetedet, és meg fogja adni a 2-est.

Azokhoz a tantárgyakhoz olvassál hozzá, amelyek érdekelek. Gondolom, ilyen területen szeretnél majd továbbtanulni. A kémia, fizika, matek megértéséhez külön agy kell. Van, aki rendelkezik ilyennel, van, aki nem.

2015. nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De igen is van értelme! Olvass csak könyveket, tankönyveket. Keress magadnak egy mozaikos matematika és fizika tankönyvet. Azokban található leckéket olvasd el! (Nyílván azokat a leckéket, amelyeket éppen vesztek.)


Ezeket nézd át:

- https://www.youtube.com/user/zsenileszek/playlists

- https://www.youtube.com/results?search_query=matematika+szor..

- https://www.youtube.com/user/videotanar/playlists

- https://www.youtube.com/user/kismoslek007/videos


Ha eléggé szorgalmas vagy menni fog. Elhiheted.


(Storym: Tavaly februárban átvételiztem az általános iskolám 7. osztályából egy elitsulinak a 7. osztályába. Felvettek. A reál tárgyak oktatási szintje az egekben volt. Matematikából például lazán feladta a kilencedikes feladatokat, szorzattá alakításokat, egyenleteket, törtek egyszerűsítéseit, kétismeretlenes egyenleteket... etc. Szóval brutálisan kemény volt. Kérlek szépen én nem jártam matematika tanárhoz, brutálisan nehezen, de sikerült elérnem a hármas szintet. Csak azzal, hogy az interneten kutakodtam és elmélkedtem a számok viszonyáról... Innonatív módon is lehet ám fejlődni. Jelenleg nyolcadikos vagyok, ugyanabban az iskolában. Ötösre állok matekból. Minden lehetséges, ne add föl!)

2015. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt #6-os!


Azért ne bízd el magad annyíra... Amit tőletek számonkértek, az nyílván semmi, inkább számtannak nevezném, mint matematikának.


Ennek ellenére viszont jó úton jársz, ezt állíthatom. Jómagam azon a véleményen vagyok, hogy az ember saját maga, önálló tanulással igen sok mindent elsajátíthat. Tisztelem azt benned, hogy nem jártál külön tanárhoz. Helyes!


Ha a későbbiekben matematikával akarsz foglalkozni, javaslom, a bolyai könyvsorozatot. Főleg a differenciálszámítás, integrálszámítás köteteket. Ezek a könyvek kiválóak, önállóan tudsz belőlük tanulni,

2015. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Drága #7-es válaszoló! Nyilván régen végezte el az általános-, és középiskolát, mivel nincsen tisztában azzal, hogy egy 7.-8. osztályos diáknak milyen nehéz lehet elsajátítani az alapokat, ami a későbbiekhez kell. Gondolom ön sem úgy kezdte, hogy kapásból integrált, derivált. A középiskolai anyag középiskolába való, általános iskolában nem nagyon kérik számon. Kicsit változtasson a viszonyítási alapján.
2017. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!