Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki SZTE-TTIK...

Van itt olyan, aki SZTE-TTIK programtervező informatikus szakon van? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés
Én majd szeptembertől szeretnék odajárni és van pár dolog, ami érdekelne. :)

2015. dec. 26. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdés?
2015. dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A legfontosabb kérdésem az az lenne, hogy: Nagyon nagy baj, hogy gőzöm sincs a programozásról?

Naponta körülbelül mennyi időt kell otthon rászánni a gyakorlásra/tanulásra?

Mit kell a legjobban tudni, mi az, ami nélkülözhetetlen tudás?

Milyen ott a légkör, barátságosak a hallgatók és a tanárok is?

Nehezek a vizsgák, mennyi anyagot kérnek számon egyszerre?

Az informatikára vagy a matekra fektetnek nagyobb hangsúlyt?

Esetleg valamelyik kollégiumról vélemény?

Bármilyen egyéb információt, tanácsot szívesen elfogadok! :)

2015. dec. 26. 13:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bajnak nem baj, csak sokkal nehezebb lesz. Mármint ha egy pici átfogó tudásod sincs.

0-ról kezdik, de ne hidd, hogy csiga tempó.

Gyakorlás-tanulás a saját képességedtől függ. Van akinek elég vizsga előtt tanulnia, van aki meg minden nap tanul.

Programozás amúgy csak sok gyakorlással fog menni! (1 kérdés: Ha bele se néztél a programozásba miért ez a szak? Legalább 1-2 nyelvet nézz meg, 1-2 kisebb feladatot csinálj meg, hogy tetszik-e)


Nélkülözhetetlen: jó logika(fejleszthető) és a kitartás.

Matekból legyen meg a jó alap!


Jó a légkör! Szeged tipikus egyetemi város. Jófejek az emberek, sok program, pezseg az élet.

Tanárok jók. Persze itt is vannak olyanok akiknél egyenes csoda a 2-es, de nem lehetetlen.

Diákok is jók, de itt is lehet kivétel. Bár ez már nem gimi!


A vizsgák nehezek ha nem tanulsz/tudod vagy nem neked való a dolgok.

Beugrók is vannak.

Szóval átlagos a nehézség, nem ELTE, BME szint! :) Ami sokaknak áldás!


Matekra fektetnek több hangsúlyt, alapból a szak neve programtervező matematikus volt régen. Szóval gondolhatod. :)

Másik igaz és fontos mondás: NEM AZ EGYETEMEN TANULSZ MEG PROGRAMOZNI!

Az majd otthon, gyakorlás útján. :)


Kolik jók, csak nehéz bekerülni.


Tanács: Ne blicceld el a matek órákat. Ha csak érintőleg is de kóstolj bele az emelt anyagba. (pl: deriválás,integrálás)

Ha elveszettnek érzed magad akkor is jegyzetelj, majd köv. órán megérted.

Ne vedd félválról.

Ne engedd, hogy magával ragadjon teljes mértékben a szegedi egyetemi élet.

Próbáld ki milyen programozni.

Tudj megírni egy számológépet! :)

Ha nem jön be picit se, 1. évet várd meg. Utána lépj! Ha egyenesen borzongsz tőle, félév után menj dolgozni és válassz másik szakot.

2015. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hűha, nagyon szépen köszönöm a választ, és a tanácsokat! :)

A kérdésedre válaszolva pedig: Ez az, ami érdekel és lehetőségeket látok benne. Egyébként már egy csomó könyvet letöltöttem, ami elvileg a programozás alapjairól szól, majd azokat elolvasgatom szépen, megpróbálok gyakorolni stb.

Mindent a cél érdekében! ^^

2015. dec. 26. 14:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kolik jók, csak nehéz bekerülni. "


Hát azért ezt nem annyira mondanám. Ha nem vagy orvos szülők gyereke akik magánpraxisban vannak akkor van esélyed. Persze nem mindegy hogy Károlyi vagy valami Öthalmi. (mondjuk nagyon kint van)



Egyébként a kérdésre:

Ahogy az előző válaszoló is írta komoly a matek anyag is. PTI-n van a legtöbb matek, ha jól számolom akkor 7 tárgya. Ezen felül még 1-2 ami erősen matek. Meg ami még a legnehezebb az a számítástudományos tárgyak. És undorítóak is.

Mondjuk nem is végzik el sokan 3 év alatt.


A tanároknál azon sok múlik hogy ki tanítja. Volt gyakorlat mait 2 tanárnál nem sikerült megérteni a 3.-nál pedig elsőre értettem a nagy részét.


Hogy mennyit kérnek? Van ami azért nem vészes, de van ami a halál mert annyi az anyag és van hogy egy szót se érteni belőle. Vizsgákon az egész féléves anyag kell.


Maga a város jó. Szeretem ezt a helyet, szakmát tekintve már azért eléggé sok cég kezd itt lenni, annyira nem is vészes akár gyakornoki, akár junior helyet találni.

Programokból úgy érzem egyre több van, mint korábban mikor ide kerültem.


Viszatérve a kolikra:

Van 4-5 karközi koli ahova jelentkezhetsz. Itt található az ország 2. legnagyobb kolija is.

Mindegyik egységesen 9320 havonta, ebben benne van minden. (kivéve ha mosni akarsz, de az is 2-300 forint)

Milyen koli érdekelne?

2015. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az infókat! :)

Konkrétan még nem választottam kollégiumot, de egy olyan lenne jó, ahol lehet is tanulni, valamennyire nyugi van. Nem szeretnék "stréberül" hangzani vagy valami, de én azért akarnék bekerülni az egyetemre, hogy tanuljak, diplomát szerezzek, új ismeretekkel gazdagodjak, és nem azért, hogy agyba-főbe bulizzam magam. Persze nem azt mondom, hogy nem járnék el sehova, csak na.

2015. dec. 26. 18:55
 7/13 A kérdező kommentje:
Még annyi kérésem lenne, hogy valaki esetleg le tudná írni, hogy nagyjából miket vettek az első év első félévében (matek és informatika/programozás)?
2015. dec. 26. 19:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Diszkrét matek:

[link]

Itt elég jó jegyzetek vannak, de az előadás anyagát nem helyettesíti teljesen, ezt majd meglátod.


Kalkulus I. informatikusoknak:

[link]

Itt hasznos videókat találhatsz, kidolgozott példákkal, vizsgasorokkal!


Programozás alapjai:

[link]

Kedves, segítőkész gyakorlatvezető oldala. Én nem bántam meg, hogy nála vettem fel a gyakorlatot. De ez az oldal sem helyettesíti az egész anyagot. De jó rálátást ad a dolgokra.


Tanulgass és akkor nem lesz gond! :D

2015. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szabó Tamás <3
2015. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

+1 SzabóT


DE várom mára vizsgát....

2015. dec. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!