Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a 2. félévemet passziváltat...

Ha a 2. félévemet passziváltatom, majd utána kirúgnak, (mivel 2 félév alatt nem szereztem elég kreditet) kell-e valamit fizetnem?

Figyelt kérdés
2015. dec. 26. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt, ha nincs meg a kellő számú kredit két félév alatt, akkor max átsorolnak költségtérítésesre, de nem rúgnak ki. Másrészt, a passzív félév nem számít bele, így nem is sorolnának át.
2015. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha kiiratkozom 2. félév végén? Úgy tudom, 1 aktív félév után még nem kell fizetni. Ez ebben az esetben is érvényes? Diákmunka vállalása miatt szeretném, ha megmaradna a jogviszonyom az iskolával.
2015. dec. 26. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, ha első féléved aktív, második passzív, és utána kiiratkozol, akkor nem kell visszafizetned.
2015. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2015. dec. 26. 22:43
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyrészt, ha nincs meg a kellő számú kredit két félév alatt, akkor max átsorolnak költségtérítésesre, de nem rúgnak ki. "


- Ne jelentsd ezt így ki, mert igenis van olyan egyetem, ahol megszűnik a hallgatói jogviszony ezért.


Viszont a kérdést nem annyira értem. A megszerzendő kreditek csak az aktív félévre vonatkoznak, szóval azért nem tesznek ki, mert két félév alatt 0 kreditet végeztél el. Ha meg már korábban kiderült, hogy két egymást követő aktív félévben nem szereztél elég kreditet, akkor nem is tudnál passziváltatni.


Egy félév miatt még nem kell fizetni, de szerintem ez kiderülhetett a hallgatói szerződésből, amit aláírtál.

2015. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!