Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri felvenni diákhitelt...

Megéri felvenni diákhitelt gazdasági szakra?

Figyelt kérdés
Nem szeretném több milliós tartozással kezdeni az életemet, ráadásul úgy, hogy nem is biztos az elhelyezkedés a túltelítettség miatt. Mit javasoltok? Inkább jelentkezzek valamilyen mérnöki karra? Matekot szeretem, de a fizikát kevésbé.
2015. dec. 27. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
semmilyen korulmenyek kozott nem eri meg diakhitelt felvenni- szerintem. bar ezt most sokan le fogjak pontozni, de nem szeretnem mar rogton ugy inditani az eletem, hogy mar adossagban vagyok :S
2015. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első ha egy kevéske logika szorult beléd, illetve átlátnád a helyzetet, akkor tudnád, hogy nagy hülyeséget írtál.

Na de először a kérdező: Ha elsősorban a matekot szereted ne gazdaságira menj, főleg ne akkor ha csak diákhitellel megoldható. Mivel gazdasági szakokon a matek nem nehéz, könnyen lehet teljesíteni. Ergo nem sokra mész a matek tudásoddal, nem tudok kellő képpen kamatoztatni.

Így inkább a mérnöki kar, és a fizetés szintúgy van olyan jó.


Visszatérve az elsőre: Nem éri meg az a pár millió? :D

Ami max 1,8-2,5 körül megáll.

Elárulom, hogy egy 2 nyelven beszélő PSZ-es, kezdő bruttó fizetés igénye kb. 220-230, ami a béren kívüli juttatásokkal, prémiumokkal a netto 200-hoz közelít. S a gazdasági pályáknak az egyik legnagyobb furcsasága, hogy ez a kezdő fizetés csak az első 1 max 2 évben áll fent, utána mivel megvan az a minimális tapasztalat általában 1,5-2x-eresére duplázzák ezt a fizetést.

Ha jól számolok, akkor kb. 2. évtől netto 300-350 körül viszel haza átlagban. Ha még királyi módon is élsz simán jut pénz a diákhitelre. Ami a lehető legjobb hitel ami jelenleg elérhető. Mivel ezt a hitelt saját magadba fekteted.

S azt már nem is említem, hogy elmész majd könyvvizsgálónak, adószakértőnek, vagy a legjobb, hogy egy külföldi országra specializálódsz.

Elárulom ha becélzod ilyen téren angliát/németországot, svájc, vagy Amerika is akár. Egy!!! Ismétlem Egy havi fizetésedből visszafizeted az egész diákhitelt s mellette veszel magadnak 2 új iPhonet, és napi 4x ettél étteremben! :)


Szóval azoknak jó befektetés akik tanulnak, képzik magukat, matekon kívül jó logikával rendelkeznek, erősek a humán tantárgyakban is!!!

Ezekhez a jó fizetésekhez nem elég a matek, mivel gazdasági pályán nagyon ritkán van szükség valami nagyon komoly számításra. Inkább a humán, nyelvek, szövegértés, kapcsolatteremtés.


Visszatérve a kérdezőre: Menj mérnöki karra! :) Ott is vannak ilyen jó fizetések. S ha egy ilyen egyszerű finanszírozásról nem tudsz dönteni, számolgatni, becsülni ez nem a Te pályád. :)

2015. dec. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen gazdasági szakon gondolkodsz. Egy pénzügy- számvitelre vagy egy nemzetközi gazdálkodásra határozottan igen. Ha pedig a fizika hidegen hagy, ne nagyon gondolkozz mérnöki pályán, mert anélkül nem igazán megy.
2015. dec. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!