Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemista vagyok és ebben a...

Ildi19995 kérdése:

Egyetemista vagyok és ebben a félévben harmadszorra vettem fel egy tárgyat, de valószínűleg nem tudom majd teljesíteni, akkor elbocsájtanak az egyetemről, vagy tudok majd leadni kérelmet a 4. tárgyfelvételre? ELTE-n tanulok. )

Figyelt kérdés

2016. jan. 1. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vizsgás a tárgy vagy félvközi jegyes? Ha vizsgás akkor összesen 6. sikertelen vizsga után elbocsájtanak, az mindegy, hogy hányszor vetted fel, a sikertelen vizsga összesenje számít (ez törvény). Ha félévközi jegyes, akkor nézd meg a TVSz-t. Félévközi jegyesnél általában nem szokott gond lenni, de nem ismerem a ELTE TVSz-ét.
2016. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon hasznos a válaszod első, az ELTE-n nincs is TVSZ, hanem HKR van, és nem tudom, milyen "törvényről" hadoválsz, de az ELTE-n eleve nem így van, ahogy te leírtad. Az okos ember nem okoskodik bele olyasmibe, amiről fogalma sincsen.


Kérdező: ha még nem használtad el a dékáni kérelmedet, akkor elvi akadálya nincs a dolognak, azzal tudod kérvényezni a negyedik tárgyfelvételt. Ezt általában meg szokták adni, nem hallottam még olyanról, aki ne kapta volna meg a lehetőséget. Viszont akkor ezzel ellövöd a dékáni kérelmedet, és más ügyben már nem használhatod.

2016. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Hogy felvilágosítsalak kis okos kettes:

2011. évi CCIV. törvény 59. § (4) A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, akinek az azonos tanegységből tett sikertelen javító, és ismétlő javító vizsgáinak összesített száma eléri az ötöt.


És a 49. § (7)202 A (3)-(6) bekezdésben meghatározottak végrehajtásával kapcsolatos kérdéseket a tanulmányi és vizsgaszabályzatban kell szabályozni,


Amit adtál tanácsot azt gondolom magadnak adtad, kellő szerénység nem ártana neked.


Linkeld be a kérdezőnek inkább az ELTE-s tanulmányi és vizsgaszabályzatot, a megfelelő pontra való hivatkozással.

2016. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából annyi még a problémám, hogy egy kérelmet már leadtam, mert volt egy tárgy, amiből most fogok 5. alkalommal vizsgázni, és ezügyben már adtam le kérvényt.Szóval akkor csak egy ilyen dékánim van, és mindenképpen át kell mennem a másik tárgyból, mert nem tudok majd leadni kérelmet, hogy negyedszerre is fel tudjam venni?
2016. jan. 2. 09:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha dékáni már adtál le és elhasználtad így az 1 méltányossági kérelmed, akkor át kell menjél mindenképp, mert ki tesznek. Egyébként elég hülye szabály van az Elte-n. Vizsgás tárgy amiről szó van? Mert ha vizsgás tárgy, akkor 6 sikertelen vizsga után tehetnének csak ki a törvény szerint, ami nem köti a tárgy felvételeinek számát szankcióhoz, csak a sikertelen vizsgák számát. Ha az ELTE hallgatói önkormányzata belement ennél szigorúbb szabály elfogadásába, akkor megérdemlitek az ilyen HK-t. De ne keseredj el, ha nem sikerülne. Felvételizz újra most februárban és ha nem sikerül, akkor szeptemberben folytathatod, az eddig teljesített tárgyaidat akkreditáltathatod, tehát beszámíttathatod és ott folytathatod ahol abbahagytad, ha felvesznek megint.
2016. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak az a feltétel az ELTE-n, hogy ne vedd fel negyedszerre is a tárgyat, akkor ha nem sikerülne a jegyszerzés, akkor ne vedd fel negyedszerre. Ha ez nem veszélyezteti a második félévedet, vagy állami ösztöndíjas státuszodat, már ha van ilyened. Ez esetben ne vedd fel negyedszerre és mész tovább a következő félévvel, felveszed a tárgyakat amiket tudsz. Így nem rúgnak ki, hiszen nem fogod negyedszerre felvenni a tárgyat, ha ez a feltétele a kirúgásnak. Aztán meg lesz a tavaszi féléved. De most februárban újra felvételizel a szakodra, és ha felvesznek, akkor szeptemberben ott folytathatod, ahol abbahagytad. Újra felveheted a tárgyat, ami most nem sikerült, és van belőle ismét 3 lehetőséged a tárgyfelvételre.

De ha meg nem tudod megvariálni ezt a lehetőséget és elbocsájtanak, akkor lesz egy szabad féléved, és szeptembertől folytathatod innen, ahol most tartasz, ha felvesznek. A felvételi jelentkezés idéntől ingyenes max 3 hely megjelölése esetén. De ha akarsz más szakra, intézménybe is felvételizhetsz, de a mostani szakodra is, és folyathatod szeptembertől.

2016. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmiféleképpen sem akarom majd a szakomon folytatni, már adtam le új jelentkezést, de azért ezt a félévet szerettem volna még megcsinálni.Köszönöm a válaszokat.Ha nem sikerül levizsgáznom most abból a tárgyból, akkor nem veszem fel következő félévben.
2016. jan. 3. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!