Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon "lúzer" vagyok, ha...

Nagyon "lúzer" vagyok, ha csak kettesekre meg hármasokra sikerülnek a vizsgáim?

Figyelt kérdés

Eddig minden meglett, de csak egy lett ötös (kettő kettes, egy hármas, egy ötös).

A diplomaátlagba egyik sem számít bele, de kicsit szégyenlem magam. Ez az első félévem az egyetemen. Nagyon rossz, hogy csak ennyit tudok, vagy természetes és bele fogok jönni?



2015. dec. 16. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy lúzer ha legalább meglettek a tárgyak. De ha buksz párat az se a világ vége.


Amúgy változó, hogy ez most jó-e vagy nem. Függ attól hogy milyen szakon vagy, mennyire készültél, volt-e vmi oka h így sikerült stb.

Innen mehetsz lefele és felfele is. Ha komolyabban veszed, időben elkezdesz tanulni, változtatsz azon ami miatt nem volt most jó akkor lehet sokkal jobb is. De ha félválról veszed h első félév, majd jobb lesz, akkor inkább rosszabb lesz.


Nagyon változtatni ezeken már nem tudsz, felesleges emiatt aggódnod, inkább arra törekedj hogy a következő szemeszterek jobbak legyenek.

2015. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Törekedj arra, hogy legyen meg minden. Más nem érdekes. Ahogy fogalmad nincs, hányas voltál mondjuk nyelvtanból hatodikban félévkor, úgy ezek sem fognak soha az életben, sehol sem számítani. Lazíts!
2015. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem!


Nekem anno első félévem így nézett ki:


Bevezetés a jog és államtudományokba: 1, 1, 2

Római jog: 1, 5

Eájt: 1,1,3

MAJT: 1,1,2

filozófia: 1,1,4

statisztika: 1,2

makro: 1,1,3


össz 19X vizsgáztam 7 hét leforgása alatt és majdnem idegösszeomlást kaptam :-) Szóval ha nincs ismételt vizsgád király vagy..relax :-)

2015. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetemen az elégséges a jó jegy és az elégtelen a rossz. A többi legfeljebb a tanulmányi ösztöndíjat befolyásolja, de egyéb jelentősége nincs.
2015. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam is az van, hogy szemináriumokon szinte csak 5-ösöket kapok, vizsgákon viszont csak elég ritkán van ez, és 2-es, 3-asaim is szoktak lenni. Kezdetben ez nagyon frusztrált, viszont most már kevesebbet aggódok miatta, mert úgy érzem hogy már így is mindig megpróbálok a lehető legjobban teljesíteni, úgyhogy nem hiszem hogy sokat tudok változtatni ezen. A lényeg az hogy menjek át, nagyobb jelentősége tényleg nincs. (ELTE BTK)
2015. dec. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!