Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mitől lett ennyire népszerű a...

Mitől lett ennyire népszerű a pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon sok embert vesznek fel minden évben. A legtöbbjük nem is való oda. Miről lett ilyen népszerű a szak?
2016. jan. 1. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert érdekes maga a téma, sok ember számára.

A szakra meg nem olyan kevés a ponthatár. 400+ :)

Mindenkinek saját döntése, hogy hova megy.

Ha a pontos magyarázat érdekel, akkor nézd meg a mai fiatalok életét. S rájössz, hogy mik kerültek előtérbe, mik változtak a régi szokásokhoz képest, stb.

Szerintem egyértelmű, hogy húzunk az ilyenek irányába.

2016. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
A jó óradíj miatt.
2016. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg mert olyan érdeklődésű emberek számára vonzó, akik más, hozzájuk illő (különféle bölcsész vagy társadalomtudományi) szakban nem látnának pénzkereseti lehetőséget.

Az nem baj, ha sokat vesznek fel, mert volna rájuk igény, de már régóta nincsenek meg itthon a lehetőségek, hogy mindenki elhelyezkedjen.

2016. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Érdekes kérdés,de itt egy másik: vajon a rengeteg pszichológia hallgató közül hányan tudnak elhelyezkedni a szakmában? Azon kívül egy csomó(ha nem minden) egyetemen felvehető pszichológia,mint tantárgy,nekem az bőven elég volt.. szerintem nincs szükség ennyi pszichológusra,és ezt nem azért mondom mert büfészak lenne,de a piac már így is telített velük.. de visszatérve a kérdésedhez,szerintem azért olyan népszerű,mert oda semmi reáltudás nem kell,sokan pedig bármilyen furcsa,nem szeretik vagy nem jók(esetleg mindkettő) pl matekból,így ők olyan szakot nem fognak választani ahol a matek felmerülhet(ezzel pedig erősen limitáltak a lehetőségek)..a pszichológia meg azon ritka szakmák egyike ahol úgy kereshetsz sokat hogy igazából csak egy dologhoz kell értened:az emberekhez.. meg nyomja a sok amerikai film/sorozat a hypeot, aztán közben amerikában sem hiszem hogy minden pszichológus penthouseban él a park avenuen,stb.. a pszichológusok szerintem a leginkább az ügyvédekhez hasonlítanak, vagyis csak a befutott sztárok élnek fényűzően.
2016. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

" oda semmi reáltudás nem kell,"


- Azért ezt kissé túlzás kijelenteni, tekintve, hogy több félév statisztikát és anatómiát kell tanulni.

2016. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Lehet azért kicsit out of the box is gondolkodni, nem muszáj minden pszichológiát végzettnek pszichológusként praktizálnia.


Én 7 éve, amikor elkezdtem az egyetemen ezt a szakot, már az első évben rájöttem, hogy ez a része engem egyáltalán nem vonz. Maga a pszichológia igen, imádtam a sulit, és szinte minden tevékenységben részt vettem. Nem pszichológusként helyezkedtem el, de a munkámban tudom kamatoztatni a tanultakat. És nem jellemző se a volt évfolyamtársaimra, sem az általam ismert más pszichológushallgatókra, hogy munkanélküliként állnának sorban a segélyért.

2016. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah, mert a klinikai és kogitív pszichológushoz nem kell reál tudás. :D
2016. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ennyire népszerű, mert rengeteg területen el lehet vele helyezkedni.


Nyilván, akit a természettudományok érdekelnek az klinikai, kognitív pszichológus vagy kutató lesz.

Aki inkább a bölcsészet felé húz, az iskola- vagy gyerekpszichológus.

Akit a társadalomtudományok érdekelnek az főleg szociál, politikapszichológiát tanul. Egyébként hihetetlen jövedelmező a pszichológia+közgáz kombináció, rengetegen kitanulják mindkettőt.

Lehet valaki akár kriminálpszichológus is, aki rendőrségen, bíróságon dolgozik (ezzel pl rengeteget lehet keresni, és bónuszként hiányszakma is).

És akkor a médiáról nem is beszéltem, a reklámiparból is dől a pénz, mindig szükség lesz pszichológusokra, akik eladhatóvá teszik a multik eladhatatlan vackait. És, ha már úgyis a multiknál tartunk, akkor fontos megemlíteni, hogy a HR is egy jól jövedelmező állás, amit nagy számban szintén pszichológusok töltenek be.


Továbbá, aki kockáztat és vállalkozásba kezd, annak hawaii lesz az élete a pesti 10 ezer forintos órabér mellett. Nyilván nem csak pszichoterapeuta lehet, hanem mondjuk hipnoterapeuta, szexuálpszichológus, zeneterápiával/művészetterápiával is foglalkozhat.

2016. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kognitív szakirányon mesteren ott a Matlab, Python, SPSS - statisztika, kísérletvezetés, agyi képalkotás és laborok ... :D jah. Nincs semmi reál része tényleg :D Csak azt nem értem, miért válaszol valaki, aki teljesen tájékozatlan a témában?
2019. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!