Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék pszichológiára...

Szeretnék pszichológiára jelentkezni viszont római katolikus vagyok és nem tudom, hogy mennyire összeegyeztethető a vallás és a pszichológia. Tudnátok ebben tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a normális válaszokat :) 18/ll

2015. dec. 19. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen aggályaid vannak? Miért ne lehetne összeegyeztethető a vallás és a pszichológia?

Írd le, hogy mitől tartasz.

2015. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a pszichológiát ne úgy képzeld mint valami coelhógyűjteményt ahol az órákon azt nyomják, hogy "csak magadra számíthatsz, semmi más nem biztos az életben, egyedül te" , mert ha így indulnál neki akkor baromi nagyot csalódnál, köze nincsa kettőnek egymáshoz!

egyetemi képzés, tanulni kell rendesen, nagyon sok elméletet kell megtanulni az évek során, nem hétköznapi nőklapjacafétanácsokat...

2015. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na ná!
2015. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A Pázmány Páter Katolikus Egyetem egy katolikus egyetem, és van pszichológia szaka, sőt az egyik legjobb képzést adja.

Mostanában kezdődött el a valláspszichológia, mint irányzat a pszichológián belül, ha később komolyabban akarsz foglalkozni a valláshoz kapcsolódó pszichológiával, majd ilyen irányba is szakosodhatsz. Jelenleg osztott képzés Magyarországon a pszichológia, így az alapképzés még nem szakirányú. (bővebb válasz privátban)

2015. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát figyelj, én is római katolikus vagyok és pszichológiára akarok menni, szerintem egyáltalán nem zárja ki egymást, egyházi suliba járok, egy nővér eltén tanult mentálhigiénét ami ugye pszichológiával kapcsolatos

szerintem egyébként pont, hogy összefügg valamilyen szinten

2015. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nagy szükség is lenne katolikus beállítottságú pszichológusokra, mert a legtöbb valóban ateista, így egy vallásos embernek sokkal nagyobb gátakat kell leküzdenie, ha szüksége van rá és el akar menni pszichológushoz.

A kutatási területeknél is jó lenne, ha nem csak olyan szemszögből tennék fel a kérdéseket.

2015. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!