Melyik szak éri meg?

Figyelt kérdés

3 szak között kellene döntenem, de nem tudok:/ Ti mit tanácsoltok? Az egyik a Pázmányon (vagy SZTE) a molekuláris bionika a másik kettő pedig mind az Óbudain van: villamosmérnöki vagy mechatronika mérnök.

Szeged mellett lakom és azért írtam zárójelbe az SZTE-t, mert eddig csak azt mantráztam, hogy Pest, Pest és csak is Pest mert szeretnék azért elszakadni abból a helyzetből ami most van, de most valahogy félek, hogy túl nagy.. Szeged olyan családiasnak mondható, itt egy bulin nincs tömegnyomor, itt mindenki ismer mindenkit úgymond. Viszont a 3 szak között sem tudok dönteni, nem hogy város közül. Melyiknek mi az előnye, hátránya?



2016. jan. 2. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Annak alapján dönts, hogy mi érdekel jobban.

Ha a villamos dolgok, digitális elektronika, informatika, programozás, akkor villamosmérnöki.

Ha érdekel emellett még egy kis gépészet is, akkor mechatronika.

A bionikát kevésbé ismerem, amiben ez lényegesen eltér az előzőektől az az, hogy itt inkább a biológia és orvostudományi irányba orientálódhatsz, míg az előző két alapszak esetében szinte kizárólag műszaki dolgokról van szó.

Ami mindháromban közös, hogy a matek elég durva lesz.

2016. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnökökre és talán mechatronikaira is nagy szükség van manapság. Szanaszét fogod keresni magad BSc után még itthon is. Nyugaton meg 1M-ás fizetés gáznak számít.

Ha pénzt akarsz keresni, akkor utóbbi kettő. Mondom ezt végzett PPKE bionikusként.


Egyelőre nincsenek még ilyen állások, és túl sok embert vesznek fel. Majd talán 10 év múlva. Plusz kell hozzá MSc is mindenképpen. Programozóként viszont királyul el lehet helyezkedni, szinte azonnal BSc után is.

Bionika egy mérnök infó tulajdonképpen, némi term-tud tárggyal is. Nekem kiváló, és én pont ezt a szakot kerestem, mert kutató-fejlesztő mérnök akarok lenni, startup cégekkel, amiket lassan beindítunk. Elvileg nekem már nem kell aggódnom, MSc után maradok PhD-n vagy itthon vagy külföldön, ott már van egy minimálbér is. Kell mellé valami infós cég is, hogy pénzt keress. Aki végzett 2013 óta az inkább PhD-snek ment, vagy infós cégnél


Tehát ha kutatni akarsz, érdekel az egészségügy, a biotechnológia, a tudomány.. szeretnél valami maradandót alkotni és egy átfogó, de nem túl specializált mérnöki szakot választanál akkor bionika.


Ha zs-t akarsz keresni, nagy lakás, jó kocsi, sz

ép feleség, akkor az összes többi :D

2016. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Lány vagyok:DD és azt szerettem volna akkor már megkérdezni, egy leendő bionikustól, hogy lehet én vagyok félre informálva, de külföldön ez már egy jól menő ágazat, nem?

Illetve milyen maga az egyetem? Szereted? Nem bántad meg?

Előre is köszönöm:)

2016. jan. 4. 17:35
 4/4 anonim ***** válasza:
írtam egy üzenetet ott válaszoltam bővebben :)
2016. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!