Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Képzés itthon vagy külföldön?...

Képzés itthon vagy külföldön? (SÜRGŐS)

Figyelt kérdés

Építészmérnök szeretnék lenni. Az lenne a kérdésem, hogy Magyarországon vagy külföldön lenne érdemesebb elvégezni a képzést? Melyik jobb? Ha nem foglalkozunk a tandíjjal és a megélhetéssel, hova jelentkezzek? Szorít az idő, mert ha külföld mellett döntök, lassan lejár a határidő. Kérlek segítsetek tapasztalatokkal, véleményekkel!

Köszönöm!

19/L



2016. jan. 2. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon hol tanulnál? És hova gondoltad külföldön? Mondjuk ha a Massachusetts Institute of Technology (MIT)

-ra akarsz menni, akkor külföld.

2016. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, csak kíváncsi voltam melyik lenne a legjobb. Akkor nézzük a tandíjat. Itthon a BME és a győri Széchenyi közül valamelyik. Külföldön pedig azok az országok jöhetnek szóba ahol vagy ingyenes a felsőoktatás (hozzájárulási díj) vagy Anglia, ahol ugye fel lehet venni a tuition loan-t, úgy néztem az egészen kedvező. Tudsz/tudtok olyan iskolát, ami jobb lenne, mint itthon e közül a kettő közül valamelyik? Mondták nekem, hogy itthon jobban rámennek arra, hogy meg is álljon az épület, külföldön pedig a design fontosabb.
2016. jan. 2. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek mind jobbak:

[link]


A Dán Aalborg egész jó, bár itt MSc-n van ilyen képzés, vagy az Arhaus Egyetem itt Bsc-ben is van, aztán lehet MSc-zni, és Dán állami támogatást, ösztöndíjat lehet igényelni, ha heti 10 órás bejelentett munkahelyed van, havi mintegy 5200 DKK értékben.

Itt vannak a dániai épitészmérnöki szakok, szerintem osztatlan képzés ott nincs, ezért előbb Bsc, aztán MSc:


[link]

2016. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A rangsort én is néztem csak ez a "design-fizika" amit meséltek bizonytalanít el egy kicsit. Köszönöm szépen a választ!
2016. jan. 2. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerinted melyik épületet nehezebb megtervezni: A klasszikust vagy dizájnosabbat?
2016. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben van valami.
2016. jan. 2. 19:57
 7/8 anonim válasza:
100%

Ez így nem teljesen igaz, hogy külföldön a design, itthon meg a fizika. Alapvetően az a tapasztalat, hogy a déli országokban az építészképzés inkább művészképzés, míg az északi országokban inkább a szerkezetre mennek rá. Magyarországot talán egy középútnak lehet mondani, ezért szeretik a magyar építészeket külföldön, mert az itthoni egyetemeken nem csak azt tanítják, hogy nézzen ki jól az a ház vagy hogy legyen atombiztos szerkezete. Szóval nem olyan rossz ez a magyar építészképzés sem, bár akkor mindenképpen a BME a legjobb.

A külföldi tanulással az a gond, hogy Angliába már nagyon szűkös a határidő, pl Cambridge-be, ami azért elég jó, már októberben be kellett adni a jelentkezést, de más egyetemekre is valahogy január közepéig kell jelentkezni, ami még beleférne, csak az a kérdés, hogy van-e nemzetközileg elfogadott nyelvvizsgád (nem tudom, milyen típus kell hozzá, amikor én gondolkoztam az angliai tanuláson, akkor az IELTS-t néztem), mert az biztos kötelező. Úgy rémlik, hogy Ausztriában is valahogy most van a jelentkezés lezárása, de ugye külföldnél az is számít, hogy milyen nyelveken tudsz, mert akadnak képzések angolul, de azért nem ez a jellemző a legtöbb országban.

2016. jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg maradok itthon, köszi a válaszokat. Majd mesterképzésre kimegyek, úgy lesz a legjobb :)
2016. jan. 6. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!